Koniec z parkingiem metodą „na krzesło”

Koniec z parkingiem metodą „na krzesło”

Krzesła ogrodowe, meble i wiaderka służące zastawianiu miejsc parkingowych, czyli popularne w Chicago dibs, będą od piątku usuwane przez służby porządkowe.

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

Brygady porządkowe rozpoczną w piątek akcję usuwania dibs z chicagowskich ulic. Miejski departament oczyszczania ulic (Chicago Department of Streets and Sanitation) wzywa do samodzielnego uprzątnięcia sprzętów blokujących miejsca parkingowe. W przeciwnym razie zostaną zabrane przez śmieciarki.

Służby miejskie w pierwszej kolejności zareagują na zgłoszenia mieszkańców domagających się usunięcia sprzed domów szpecących krajobraz krzeseł i wiader. Docelowo wszystkie dibs mają zostać zlikwidowane w przeciągu najbliższych dni.

Chicagowski zwyczaj zajmowania miejsc parkingowych co roku wywołuje kontrowersje i zażartą dyskusję pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami dibs. Jednym z proponowanych rozwiązań jest wprowadzenie jasnych regulacji prawnych i karanie wystawiających sprzęty mandatami. Innym, coraz częstszym rozwiązaniem, jest wspólne, wraz z sąsiadami, odśnieżanie całej ulicy, co nie tylko usuwa problem blokowania miejsc, ale też przyczynia się do zacieśniania sąsiedzkich więzi.

(gd)

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

Categories: Chicago

Comments

  1. Mika
    Mika 14 lutego, 2015, 12:14

    Ulice ładnie nie wyglądają. Ja mam wykupiony permit, ale często brakuje miejsca na zaparkowanie samochodu, a powinien być na naklejce w samochodzie obok nr. permitu nr. domu bo w każdym budynku jest garaż i powinno być 1 miejsce parkingowe przed domem. Jeżeli mieszka więcej lokatorów w budynku to powinni oni parkować swoje samochody na parkingu w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Problem byłby rozwiązany i nie byłoby krzesełek. Parkingi są ale nie można na nich parkować bo grozi to odholowaniem samochodu a zaparkowanie na innym permicie grozi zapłaceniem mandatu. GŁUPIE SĄ PRZEPISY ale wygodne dla CITY OF CHICAGO , które utrzymuje się z naszych mandatów

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*