Koniec wakacyjnej historii aligatora

Wraz z końcem wakacji, kończy się także wakacyjny temat aligatora w rzece Chicago. Mieszkańcy Wietrznego Miasta mają prawo czuć się rozczarowani, że tak krótko trwała ta mrożąca krew w żyłach historia. We wtorek rano schwytano aligatora. Potwierdzili to  przedstawiciele organizacji ds. kontroli i opieki nad zwierzętami.  Obława trwała od niedzieli, aż wreszcie wytrwałemu i doświadczonemu wolontariuszowi udało się ująć niebezpiecznego gada.

fot. Chicago Tribune/ Koniec wakacji…Aligator już nie straszy mieszkańców Chicago

Wygrzewające się na słońcu zwierzę zauważyła ekipa lokalnej telewizji WGN około 11:30 przed południem (cóż za zbieg okoliczności, że kamery były na miejscu). Dziennikarze dali natychmiast znać pogromcy aligatorów, Bobowi, który pływał niedaleko w swoim kajaku (cóż za kolejny zbieg okoliczności). Bob podpłynął na miejsce, zarzucił sieć i jednym ruchem złapał aligatora, którego następnie umieścił w worku (cóż za przezorność).

Pogromca już wcześniej zastawiał na zwierzę kilka pułapek zaopatrując je w kurze udka, jednak gad widocznie nie lubił kurczaka. Bob narzekał też, że zainteresowanie ze strony mediów i nagonka na zwierzę spowodowały, że postanowiło ono znaleźć sobie spokojniejsze miejsce w dole rzeki.

Bob odmawia podania swojego nazwiska, ponieważ, jak mówi, jest tylko wolontariuszem i nie chce sławy. To już drugi raz w tym miesiącu wyławia z rzeki aligatora, który prawdopodobnie wcześniej był zwierzęciem domowym. Jak mówi funkcjonariusz z opieki nad zwierzętami, ludzie często pozbywają się takich okazów, kiedy te zaczynają osiągać rozmiary nie mogące pomieścić się w wannie.

Egzotyczne zwierzęta, po schwytaniu, zwykle znajdują się pod obserwacją, nawet do trzech miesięcy. Po tym czasie przekazuje się je do ogrodów zoologicznych, albo wypuszcza w przyjazne im środowisko naturalne.

Zobacz także:

„Mały aligator wyłowiony z rzeki Chicago”

JM (Chicago Breaking News)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

  1. Hanna Wodz.
    Hanna Wodz. 24 sierpnia, 2010, 20:39

    Biedny Aligator((

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*