Koniec strajku mechaników

Koniec strajku mechaników

Dilerzy w salonach nowych samochodów, a także ich klienci, mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Po prawie siedmiu tygodniach strajku około 2 tys. mechaników z okolic Chicago 18 września wróciło do pracy.

Strajkujący związkowcy z Automobile Mechanics’ Union Local 701 osiągnęli w niedzielę 17 września porozumienie z przedstawicielami Chicago Automobile Trade Association – poinformował rzecznik prasowy zrzeszenia Mark Bilek.

Negocjacje w sprawie warunków nowego kontraktu trwały od czerwca. Zanim osiągnięto porozumienie, związkowcy odrzucili trzy poprzednie propozycje kontraktu.

Strajk mechaników z około 140 salonów nowych samochodowych trwał od 1 sierpnia. Po wygaśnięciu wraz z końcem lipca ich poprzedniego kontraktu związkowcy żądali lepszych warunków zatrudnienia, świadczeń pracowniczych i 40 godzin pracy.

Zdaniem związkowców ustępstwa poczynione z ich strony w poprzednich kontraktach były związane ze stanem ekonomii kraju, ale obecnie nie ma już dla nich uzasadnienia.

Szczegóły wynegocjowanego kontraktu nie były dostępne, lecz rzecznik związku zawodowego Local 701 napisał w oświadczeniu, że mechanicy „nie dostali wszystkiego, lecz poczynili postępy i zmierzają w dobrym kierunku”.

(jm, tz)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*