Koniec politycznej potęgi Richarda Mella. Przegrał wybory

Richard Mell fot.YouTube

Richard Mell fot.YouTube

Richard Mell − teść byłego gubernatora Roda Blagojevicha − już nie jest potęgą polityczną. Zaledwie 50 głosami przegrał wybory na stanowisko szefa Partii Demokratycznej w 33. okręgu, gdzie sprawował władzę przez ponad 40 lat. Zwyciężył adwokat Aaron Goldstein, który był obrońcą Blagojevicha w sprawie korupcyjnej.

41-letni Goldstein, pracownik biura obrońcy publicznego powiatu Cook, został ogłoszony zwycięzcą wyborów − które odbyły się 15 marca − po długiej i starannej weryfikacji wszystkich głosów, w trym również korespondencyjnych i warunkowych. Goldstein wygrał większością 5457 głosów do 5407.

Nowy przewodniczący komórki partyjnej w 33. okręgu na północnym zachodzie Chicago twierdzi, że należy do ugrupowania postępowych demokratów, w którym działają m.in. radni Scott Waguespack (43. okręg) i Carlos Ramirez-Rosa (35. okręg).

Mell, przez niemal pół wieku sprawując urząd radnego i szefa partii, zbudował w 33. okręgu machinę polityczną, dzięki której Rod Blagojevich wygrał wybory na kongresmana, a później na gubernatora. Mell miał nawet nadzieję, że zięć zostanie prezydentem USA, a córka – Patti Mell-Blagojevich pierwszą damą.

Po aferze korupcyjnej Blagojevicha Mell zrezygnował z urzędu radnego, który objęła jego druga córka Deb Mell za zgodą burmistrza Rahma Emanuela.

77-letni Mell stwierdził, że nawet cieszy się z przegranej, bo już jest zmęczony polityką i chciałby przejść na emeryturę.

Przypomnijmy, że przewodniczący organizacji partyjnej biorą udział w sporządzaniu listy kandydatów do wyborów. Są też odpowiedzialni za organizację wyborów w swoim okręgu.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*