Kongresmen Gutierrez okupuje siedzibę ICE

fot. Twitter/Luis V. Gutierrez

fot. Twitter/Luis V. Gutierrez

Kongresman Luis Gutierrez wraz z delegacją lokalnych działaczy i prawników zorganizowali protest okupacyjny w regionalnym biurze służb imigracyjnych ICE na ulicy Congress w śródmieściu Chicago po tym, jak ich żądania nie zostały spełnione.

13 marca rano Gutierrez spotkał się z regionalnym dyrektorem służb imigracyjnych (Immigration and Custom Enforcement, ICE), aby przedyskutować sytuację nieudokumentowanych imigrantów w rejonie Chicago i całym kraju. Było to pierwsze spotkanie Gutierreza z ICE od czasu objęcia prezydentury przez Donalda Trumpa – informuje gazeta „Chicago Tribune”. Kongresmen domagał się szczegółów dotyczących nowych sposobów wdrażania przepisów imigracyjnych. Miał również wystąpić w obronie kilku zatrzymanych przez ICE imigrantów, na których ciąży nakaz deportacji. Wśród nich jest matka sześciorga dzieci, w tym czterech obywateli amerykańskich, która w 2008 r. otrzymała warunkowe odroczenie deportacji. Kilka tygodni temu podczas rutynowej wizyty w biurze ICE wyznaczono jej datę deportacji na lipiec.

Jak poinformował rzecznik Gutierreza, ponieważ żądania kongresmena nie spotkały się ze spodziewanym odzewem ze strony służb ICE, wraz z innymi siedmioma działaczami pozostanie on w budynku, dopóki nie otrzyma satysfakcjonujących odpowiedzi, nawet jeśli oznacza to ryzyko aresztowania.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

 1. Jacek
  Jacek 13 marca, 2017, 14:44

  No jaki blazen! Powinien jeszcze do niego dolaczyc emanuelek! I ten co zabil niewinna kobiete a byl juz deportowany 5 razy!

  Reply this comment
  • Antonia
   Antonia 13 marca, 2017, 16:05

   Blazen, bo Ciebie problem nie dotyczy?

   Reply this comment
   • Schleswig
    Schleswig 14 marca, 2017, 14:06

    Oczywiscie ze blazen.Takie dzialania moga przyniesc jedynie korzysc w wymiarze politycznym, poniewaz Latynosi beda na niego glosowac, i tez nie wsztyscy, ci w miare inteligentni z IQ powyzej 60 zrozumieja o co tutaj naprawde chodzi.

    Reply this comment
 2. Jola
  Jola 13 marca, 2017, 16:21

  No takim zachowaniem napewno nie pomoze ludzia bez papierow bo nikt nie jest ponad prawem nawet on! Co on soba reprezentuje?

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 13 marca, 2017, 19:24

   Kuzwa, nie wiem.
   Moze on chce byc, jak ten ZYD Jezus, ktory pragnal dobra dla wszystkich?
   Czy ty wierzysz w Zyda?

   Reply this comment
 3. koziolek matolek
  koziolek matolek 14 marca, 2017, 09:52

  MATOLEK Z NIEGO

  Reply this comment
 4. diwron
  diwron 14 marca, 2017, 10:04

  Kongresman Luis Gutierrez kolejny raz daje dowód, że nie reprezentuje interesów USA i jego obywateli. Podobnie jak Chicago staje się w coraz większym stopniu miastem nie amerykańskim.

  Reply this comment
 5. JASIO
  JASIO 14 marca, 2017, 22:44

  Powinni go sila wywalic i aresztowac matola !

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*