Kongresman Quigley złoży wizytę w Krakowie

Kongresman Mike Quigley przedstawił w Kongresie USA projekt ustawy, honorującej 10 lat działalności organizacji Wspólnota Demokracji.  Polityk, który znany jest w Waszyngtonie jako zwolennik zniesienia wiz dla Polaków, będzie on także uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych, które odbęda się w lipcu w Krakowie.

fot.AP/Kongresman Mike Quigley
fot.AP/Kongresman Mike Quigley

Wspólnota Demokracji skupia przedstawicieli dyplomacji 106 państw i powstała w 2000 roku w Warszawie, z inicjatywy prof. Bronisława Geremka oraz ówczesnej Sekretarz Stanu USA Madeleine Albright.

Podczas swojego wystąpienia w Kongresie Mike Quigley przypomniał jej duże znaczenie w promowaniu idei demokracji w różnych zakątkach świata. „To wspaniały przykład jak należy budować pozytywne stosunki międzynarodowe i globalną społeczność narodów, które łączy poszanowanie swobód obywatelskich i demokratyczego systemu sprawowania władzy. (…) Chciałby z tego miejsca w szczególny sposób podziękować Narodowi Polskiemu za jego wielki wkład w kultywowanie idei i działalności Wspólnoty Demokracji. Mam wielką nadzieję na kontynuowanie mojej współpracy z polskim rządem podczas mojej wizyty w Krakowie” – powiedział Quigley.

Mike Quigley reprezentuje w Kongresie USA piąty okręg wyborczy z Chicago. Obejmuje on dzielnice licznie zamieszkiwane przez Polonię. W ciągu 11 miesięcy od kiedy Quigley zasiada na Kapitolu, wielokrotnie poruszał on kwestie związane z Polską i Polakami. M.in. z jego inicjatywy przyjęta została rezolucja przyznająca honorowe obywatelstwo Kazimierzowi Pułaskiemu. Mike Quigley jest także gorącym zwolennikiem objęcia Polski porgramem ruchu bezwizowego.

MNP (inf. wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*