Kongresman Gutierrez nie chce być burmistrzem Chicago

Członek Izby Reprezentantów, Luis Gutierrez, poinformował, że nie będzie ubiegał się o urząd burmistrza Chicago. Kongresman chce się skupić na pracach związanych z reformą imigracyjną zamiast poświęcać czas kampanii wyborczej w Wietrznym Mieście.

fot.AP/ Luis Gutierrez na uniwersytecie chicagowskim został otoczony przez dziennikarzy po ogłoszeniu swojej rezygnacji z ubiegania się o urząd burmistrza Chicago

56-letni Gutierrez jest ważnym i wyrazistym latynoskim politykiem i czołowym doradcą ds. imigracji. Polityk ostro sprzeciwiał się kontrowersyjnej ustawie z Arizony dotyczącej nielegalnych imigrantów, a także brał udział w debacie o zwiększenie liczby osób, którym można przedłużyć status uchodźcy.

„Niełatwo jest zrezygnować z okazji kierowania tak wspaniałym miastem. To bolesna decyzja” – mówił kongresman reprezentujący  Partię Demokratyczn równocześnie przyznając, że gdyby zdecydował się ubiegać o fotel burmistrza Chicago, nie wykonywałby swojej pracy z pełnym zaangażowaniem, a obywatele tego miasta na to nie zasługują.

Gutierrez twierdzi, że jego decyzja nie ma nic wspólnego z nie rozwiązaną do tej pory kwestią współpracy ze skazanym developerem, Calvinem Boenderem. Chicago Tribune ujawniło przed paroma miesiącami, że obecny kongresman a  były radny podobno pomógł Boenderowi w zdobyciu gruntu pod inwestycje w zachodniej częsci metropolii. Według tego samego źródła, wcześniej bizneman pożyczył Gutierrezowi 200 tys. dolarów; w ramach zobowiązania polityk miał naciskać na burmistrza Daley’a, by wsparł  inwestycję.

Kongresman odpiera zarzuty twierdząc, że sprawa jest zakończona.

JM (Chicago Tribune)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*