Komunikat wyborczy Konsulatu RP w Chicago

fot.AP/II tura wyborów na prezydenta RP odbędzie sie w Chicago 3 lipca

Konsulat Generalny RP w Chicago zawiadamia, że ponowne głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób przebywających w Stanach Zjednoczonych Ameryki odbędzie się w sobotę dnia 3 lipca 2010 roku,  w oparciu o ustawę z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz wydane na jej podstawie przepisy wykonawcze.

W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza w dniu 21 czerwca 2010 r. zamieściła informację o warunkach udziału wyborców w ponownym głosowaniu. Zgodnie z niniejszą informacją wyborcy w obwodach głosowania utworzonych w kraju oraz za granicą i na polskich statkach morskich w okresie miedzy dniem pierwszego głosowania, a dniem ponownego głosowania mogą być dopisani do spisu wyborców na własny wniosek. Wyborcy stale zamieszkali za granicą lub przebywający czasowo za granicą, którzy nie zgłosili się do spisu przed dniem pierwszego głosowania, a zamierzają wziąć udział w ponownym głosowaniu winni skierować wniosek o dopisanie do spisu do konsula prowadzącego spis.

 Zgłoszenie w sprawie dopisania do spisu wyborców, prowadzonego przez konsula RP w Chicago po dniu pierwszego głosowania można wnieść ustnie, pisemnie, telefonicznie, faksem lub pocztą elektroniczną, a także korzystając z modułu bezpośredniej rejestracji elektronicznej

https://wybory.msz.gov.pl

 Konsulat Generalny RP w Chicago znajduje  się przy 1530 N. Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610

Numery telefonów: (312)  337-8166 wew. 202, 212, 217;

Numery faksów: (312)  337-7841; (312)  337-0184; (312)  337-7476;

E-mail: chicago.kg.wybory@msz.gov.pl

Koperta ze zgłoszeniem przesyłana tradycyjną drogą pocztową – listem poleconym  –  powinna być z dopiskiem: „wybory”. 

 Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko i imiona wyborcy, imię ojca, datę urodzenia, miejsce pobytu wyborcy, numer ważnego polskiego paszportu, a także urząd wystawiający i datę wydania oraz ważności paszportu oraz numer PESEL, jeśli wyborca go posiada, jak również wskazanie siedziby obwodowej komisji wyborczej, w której zamierza się oddać głos. Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej oraz w siedzibie urzędu.

Zgłoszenia w sprawie dopisania do spisu wyborców po dniu pierwszego głosowania można dokonać najpóźniej w dniu 1 lipca 2010 r. do godz. 24.00.

Ponowne głosowanie w obwodach głosowania utworzonych w okręgu konsularnym w wyborach Prezydenta RP, odbywa się w lokalu obwodowej komisji wyborczej w ciągu jednego dnia, bez przerwy, między godziną 6.00 a 20.00 czasu miejscowego.

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

 1. ewa
  ewa 23 czerwca, 2010, 17:43

  Pieknie dalej wybieramy wspanialego i madrego czlowieka J. KACZYNSKIEGO! DZIEKUJEMY!

  Reply this comment
 2. margos
  margos 24 czerwca, 2010, 12:41

  zwykly klamca

  Reply this comment
 3. monis
  monis 30 czerwca, 2010, 23:05

  zapewne P.Ewa to rowniez wielka fanka Radia Maryja i telewizji Trwam..niestety taka jest wiekszosc polonii w Stanach 🙁
  cala reszte, zachecam do walki o to, by Polska nie poszla w tym kierunku! GLOSUJMY NA KOMOROWSKIEGO!

  Reply this comment
 4. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 1 lipca, 2010, 10:43

  Monis moja cala rodzina w Polsce glosuje na P.Komorowskiego.Ale kazdy jest dorosly i niech robi wedlug swego sumienia.W dalszym ciagu nie mysle ze Polonia powinna glosowac na zadnego z kandydatow.A sa tacy dla ktorych zaden nie jest przekonywujacy tez.Pomijajac te „Swiete Radia „i tendencyjne audycje Polvizjon np.(chyba zle napisalam ta TV)Pozdrawiam Monis)))

  Reply this comment
 5. Aldona
  Aldona 1 lipca, 2010, 11:20

  Komorowski ma wyglad wiesniaka. Niewyksztalcony prosty chlopek /dzieciorob/ i taki ktos nie moze reprezentowac naszego kraju. Wstyd! Komorowski wyglada jak odciagniety od pluga a i w glowie za wiele nie ma. Na debaty wymaglowal na pamiec to co napisal Tusk i glupa struga. Niech Pan Bog strzeze nasz kraj przed takimi ludzmi jak Tusk i Komorowski.

  Reply this comment
 6. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 1 lipca, 2010, 13:21

  Gratuluje Aldona .Skad tyle w Tobie jadu?Twoj wyglad to napewno mowi wszystko tylko ,pozazdroscic jesli wogole po tym mozna osadzac innych?
  Ale Ty masz prawo do wszystkiego))

  Reply this comment
 7. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 1 lipca, 2010, 20:14

  Jest takie polskie swietne przyslowie.;”przygadal kociol garnkowi”
  Dbaj o zdrowko przedewszystkim. „Szanuj zdrowie nalezycie bo jak umrzesz stracisz zycie”jesli sie nie myle to chyba Kochanowski ?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*