Komunikacja między nauczycielem i uczniem – ograniczona

Komunikacja między nauczycielem i uczniem – ograniczona

Kuratorium chicagowskiej oświaty publicznej chce drastycznie ograniczyć komunikację elektroniczną między uczniami i nauczycielami poza terenem szkoły.

Kuratorium (Chicago Public Schools, CPS) zaostrzy w nowym roku szkolnym przepisy dotyczące komunikacji nauczycieli z uczniami, do której dochodzi za pośrednictwem komórek i mediów społecznościowych poza placówkami oświatowymi. Nowe regulacje są kolejną reakcją szkolnictwa na zarzuty niewłaściwego postępowania CPS w przypadkach podejrzeń napastowania seksualnego uczniów przez nauczycieli.

Nowe przepisy zabraniają pracownikom szkół komunikowania się z uczniami na prywatnych kontach mediów społecznościowych. Nie pozwalają też na wysyłanie do uczniów SMS-ów tak z prywatnych, jak i służbowych telefonów komórkowych. Przepisy dopuszczają jednak wyjątek od tej reguły w przypadku uczniów klas od 7 do 12 pod warunkiem, że rodzice wyrażą zgodę.

CPS czeka na opinie i komentarze dotyczące nowych regulacji tak ze strony rodziców, jak i uczniów i nauczycieli. Kuratorium jest gotowe wprowadzić rozsądne poprawki do nowo sformułowanych przepisów.

Ostatni raz CPS modyfikowało przepisy dotyczące komunikacji komórkowej w czasach, gdy nie istniał jeszcze ani iPhone, ani Facebook, a najbardziej zaawansowanym technologicznie telefonem komórkowym był BlackBerry.

(ao)

Categories: Chicago
Tags: CPS, kuratorium

Comments

 1. UNO UNIVERSUS
  UNO UNIVERSUS 24 sierpnia, 2018, 19:19

  kTO WIDI V NAUCZITELOWI NAPASTNIKA, JE ZBOCZENCEM.

  Reply this comment
 2. Hku
  Hku 25 sierpnia, 2018, 09:18

  Tak, tych wybrancow, ktorych uczyly i szkolily ruskie akademie wojskowe nie traktowal najlepiej.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*