Komendant i burmistrz chcą zakończyć samobójstwa w policji

Burmistrz Lori Lightfoot fot.Chicago Mayor’s Office/Facebook/screenshot

Szef chicagowskiej policji Eddie Johnson i burmistrz Lori Lightfoot chcą większej pomocy w dziedzinie zdrowia psychicznego dla funkcjonariuszy oraz służb ratowniczych. W ciągu niecałego roku siedmiu policjantów popełniło samobójstwo w Chicago.

Specjalny szczyt dotyczący zdrowia psychicznego z myślą o ratownikach i stróżach prawa odbył się w Chicago w dniach 12-13 czerwca. Uczestniczyło w nim ponad stu specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego, m.in. University of Chicago Crime Lab, przedstawiciele policji oraz burmistrz.

Szef chicagowskiej policji Eddie Johnson oświadczył, że jego celem jest całkowita eliminacja samobójstw w policji. Burmistrz Loghtftoof mówiła z kolei o potrzebie zwiększenia usług dotyczących zdrowia psychicznego i zaprzestania stygmatyzacji osób szukających pomocy.

W maju departament policji podwoił liczbę terapeutów oferujących pomoc kliniczną dla funkcjonariuszy. Ma obecnie 12 terapeutów specjalizujących się w traumie. Funkcjonariusze mogą porozmawiać z jednym z nich anonimowo, są również zachęcani do rozmowy ze swoim partnerem i wspierania się nawzajem.

Od początku 2019 roku trzech chicagowskich policjantów popełniło samobójstwo, a w 2018 roku życie odebrało sobie czterech funkcjonariuszy.
(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*