Kolejny proces byłego gubernatora w kwietniu

Za trzy miesiące były gubernator Illinois, Rod Blagojevich, ponownie stanie przed sądem, aby zmierzyć się z 23 zarzutami dotyczącymi m.in. korupcji, fałszerstw i wymuszeń. Podczas poprzedniego procesu nie dowiedziono jego winy z braku dowodów. Jak sam twierdzi, tym razem również nie zamierza iść na kompromis.

Blagojevich nazwał kolejny proces oraz przygotowania do niego „przykrym obowiązkiem”. Oznajmił, że zamierza zmienić taktykę i udostępnić  opinii publicznej wszystkie dowody, w tym nagrania przesłuchań FBI.

Były gubernator niezmiennie utrzymuje, że jest niewinny oraz, że wszystkie stawiane mu zarzuty są kłamstwem. Ława przysięgłych uznała go winnym jednego z 24 stawianych mu zarzutów, krzywoprzysięstwa w zeznaniach przed FBI. Nie potrafiono dowieść jego winy w pozostałych 23 przypadkach; jak mówi sam Blagojevich, nie musiał nawet angażować linii obrony. Prokuratorzy federalni ustalili datę kolejnego procesu na 20 kwietnia. Będzie on dotyczyć pozostałych zarzutów, w tym oskarżenia o „sprzedaż” miejsca w Senacie, zwolnionego przez obecnego prezydenta Baracka Obamę.

PT (CBS)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*