Kolejny napad rabunkowy na popularnej ścieżce rowerowej

fot.ProfDEH/Wikipedia

Na popularnej ścieżce rowerowej 606 Trail, w północno-zachodniej części Chicago, miał miejsce kolejny napad rabunkowy. Policja wystosowała oficjalne ostrzeżenie.

Do zdarzenia doszło 28 lipca około godz. 10 w rejonie 1800 N. Wood w chicagowskim Wicker Park. Rowerzysta został zaatakowany przez trzech mężczyzn; jeden zepchnął ofiarę z roweru i powalił na ziemię, drugi przeciął kieszenie nożem, a trzeci zrabował portfel i smartfon. Złodzieje zabrali także rower wartości pod 500 dolarów.

W minionych tygodniach odnotowano serię napadów na rowerzystów na 606 Trail w dzielnicach Wicker Park i Bucktown. Policja radzi unikać jazdy w pojedynkę. Przypomina też, by zwracać uwagę na to, co się dzieje w otoczeniu; cyklistę, który ma na uszach słuchawki z muzyką, łatwiej zaskoczyć.

606 Trail, mająca długość prawie 3 mil (ok. 5 km), ciągnie się od ulicy Ashland do North Ridgeway. Przy każdej z 12 bramek prowadzących na szlak znajduje się kamera monitoringu, ale jak dotąd policja nie opublikowała żadnych nagrań. Nie podała też rysopisu napastników.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*