Kolejny atak na seniorów w Belmont Cragin. Aresztowano jedną osobę

Kolejny atak na seniorów w Belmont Cragin. Aresztowano jedną osobę

Zarzuty włamania do domu starszego małżeństwa, do którego doszło 27 maja w północno-zachodnim Chicago usłyszał 23-letni mężczyzna. Był to już czwarty atak na seniorów w dzielnicy Belmont Cragin w ciągu 9 dni.

Chicagowianin Christopher Perez wspiął się przez okno do domu Stanleya Markowskiego i jego żony w okolicy 5100 West Wellington 27 maja około 1.20 nad ranem. Następnie nastraszył Markowskiego bronią. Seniorzy, oboje w wieku ponad 80 lat, oddali złodziejowi książeczkę czekową, biżuterię i portfel z 30 dolarami. Nie doznali obrażeń.

Był to już czwarty atak poprzedzony włamaniem w dzielnicy Belmont Cragin w ciągu 9 dni. Za każdym razem ofiarami padały starsze osoby. Na razie nie wiadomo, czy Perez jest powiązany z poprzednimi włamaniami.

W czwartek 25 maja inne małżeństwo w starszym wieku zostało brutalnie pobite i obrabowane we własnym domu w rejonie 5400 West Henderson Street w dzielnicy Belmont Cragin. Na kilka minut przed północą prawdopodobnie dwóch osobników, ubranych w bluzy z kapturami, sforsowało drzwi, pobiło domowników i uciekło kradnąc torebkę kobiety. 81-letni mężczyzna i jego 77-letnia żona – oboje niepełnosprawni – odnieśli poważne obrażenia i zostali przewiezieni do szpitala Advocate Illinois Masonic. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wcześniej 23 maja brutalnie pobito i obrabowano 78-letnią Patricię Demę w okolicy 800 W. Nelson Street, a 19 maja zaatakowano inną 78-latkę w jej własnym domu w rejonie 4100 N. Avers Ave.

Policja przypomina seniorom o starannym zamykaniu drzwi i okien, zwłaszcza nocą i przed wyjściem z domu. Osoby mogące udzielić informacji w sprawie napadów proszone są o kontakt z policją pod numerem tel. (312) 744-8263.
(jm, ao)

fot.Samuel A. Love/Flickr

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*