Kolejne samobójstwo w chicagowskiej policji

Kolejne samobójstwo w chicagowskiej policji

Chicagowska policjantka z długoletnim stażem w środę odebrała sobie życie w samochodzie. To już trzecie samobójstwo funkcjonariusza w Chicago w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Policjanta popełniła samobójstwo w swoim prywatnym samochodzie – powiedział rzecznik chicagowskiej policji Anthony Guglielmi. Dodał, że wiadomość o kolejnej śmierci oficera była „miażdżąca” i zaapelował o modlitwę za rodzinę zmarłej oraz za innych stróżów prawa.

Funkcjonariuszka pracowała w dystrykcie Columet (5 dystrykt policyjny) na dalekim południu Chicago. Ciało funkcjonariuszki zostało przewiezione do biura koronera powiatu Cook.

To już trzecia śmierć oficera chicagowskiej policji i drugie samobójstwo funkcjonariusza tego samego posterunku w ciągu dwóch miesięcy. Od początku września życie odebrało sobie dwóch funkcjonariuszy.

3 września po południu 47-letni funkcjonariusz chicagowskiego departamentu policji, Steven Joseph Bechina został znaleziony nieprzytomny w radiowozie zaparkowanym w chicagowskim śródmieściu. Policjant popełnił samobójstwo.

Wcześniej w lipcu na posterunku Columet oficer targnął się na własne życie, a dwa dni później na tym samym posterunku nagle zmarła policjantka na służbie.

Wrzesień jest ogólnokrajowym miesiącem zapobiegania samobójstwom. Telefon zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 1-800-273-8255.

(jm)

fot.Chicago Police Department/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*