Kolejna grupa nowych policjantów rozpoczyna pracę

fot.Zol87/Wikipedia

Ponad stu nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi chicagowskiej policji na tydzień przed weekendem Święta Pracy. Wydłużone, świąteczne weekendy zazwyczaj są okazją do wzrostu przemocy z bronią w Chicago.

117 początkujących policjantów zostanie przydzielonych do 13 dzielnic miasta. Większość z nich trafi do najbardziej niebezpiecznych zachodnich i południowych dzielnic Chicago. Dystrykt 16, obejmujący Jefferson Park na północnym zachodzie miasta, będzie miał dwóch nowych policjantów, zaś dystrykt 19, obejmujący dzielnicę Lakeview – dziewięciu nowych stróżów prawa.

Od początku roku szeregi chicagowskiej policji zasiliło już 771 nowych oficerów. Nowe zatrudnienia w policji są częścią nakreślonego przez burmistrza planu powiększenia departamentu o tysiąc nowych funkcjonariuszy do końca 2018 roku. Około dwie trzecie nowych oficerów to przedstawiciele mniejszości etnicznych.

W grudniu br. odbędzie się kolejny egzamin wstępny do chicagowskiej policji. Kandydaci mogą rejestrować się do 1 października na stronie internetowej www.chicagopolice.org/bethechange.
(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*