KKK rekrutuje w Illinois

KKK rekrutuje w Illinois

Ku Klux Klan rozpoczął rekrutację nowych członków na południowo-zachodnim przedmieściu Chicago w New Lenox. Zamiast zachęcić do wstąpienia do rasistowskiej organizacji wprowadził w miasteczku niepokój.

Wystawa Ku Klux Klan w National Civil Rights Muzeum w Memphis fot. Adam Jones, Ph.D./Wikimedia

Wystawa Ku Klux Klan w National Civil Rights Muzeum w Memphis fot. Adam Jones, Ph.D./Wikimedia

Propagandowe ulotki rozrzucono w różnych dzielnicach New Lenox; najwięcej pojawiło się jednak w okolicy skrzyżowania Cedar Road z Joliet Highway. Na ulotkach widnieje hasło “Save Our Land, Join The Klan” (ratuje nasz kraj, wstąp do klanu), pod nim znajduje się numer “gorącej linii” do przedstawicielstwa organizacji w Karolinie Północnej.

Po wykręceniu numeru odzywa się nagrany na taśmie głos: “Zawsze pamiętaj, jeśli coś nie jest białe, to jest nie w porządku. Wierz w siłę białych”.

Podobne akcje zaobserwowano w ostatnich miesiącach w Ohio, Springfield w Montanie, we wschodniej części Teksasu i w centralnym Tennessee.

Organizacja monitorująca działalność rasistowskich grup, Southern Poverty Law Center, twierdzi, że KKK w całym kraju liczy obecnie nie więcej jak 5 do 8 tys. aktywnych członków.

Najbliżej New Lenox działa grupa Loyal White Knights z Kokomo w stanie Indiana i United Klans of America z Joliet w Illinois. Liczba członków obu grup jest stosunkowo niewielka. Akcja rekrutacyjna świadczyć może o rozkładzie KKK i próbach ratowania organizacji poprzez wykorzystanie niezadowolenia białych konserwatystów z czarnoskórego prezydenta.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*