Kierowco nie jedź za szybko

Kierowco nie jedź za szybko

Dziś w Illinois obchodzony jest Dzień Świadomości Bezpiecznej Prędkości Jazdy (Speed Awareness Day). Policja stanowa (Illinois State Police, ISP) prowadzi akcje edukacyjne na temat bezpiecznej jazdy, a także zwiększa liczbę patroli i bezpieczeństwo na lokalnych autostradach. W dniu dzisiejszym można dostać mandat za nawet niewielkie przekroczenie limitu szybkości.

Dziś patrole policji stanowej częściej niż zwykle zatrzymują kierowców za różne wykroczenia drogowe, a szczególnie za przekraczanie dozwolonej prędkości. Władze stanu ostrzegają kierowców, że dziś mogą otrzymać mandat nawet za przekroczenie limitu o zaledwie 5 mil na godzinę.

Również w dniu dzisiejszym gubernator Bruce Rauner konferuje z przedstawicielami zarządu autostrad, administracji transportu i policji stanowej w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i zaostrzenia kar za jazdę z nadmierną prędkością.

Jak wynika ze statystyk policji stanowej, jazda z nadmierną prędkością stanowi przyczynę około 35 proc. śmiertelnych wypadków na autostradach w Illinois.
(ao)

fot.pxhere.com

Categories: Chicago

Comments

  1. bubu
    bubu 26 lipca, 2018, 05:57

    Podnieść Speed limit

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*