Kierowca Ubera postrzelił napastnika

fot.Materiały prasowe Uber

fot.Materiały prasowe Uber

Prokuratura nie zamierza wnosić aktu oskarżenia przeciwko kierowcy firmy Uber, który podczas weekendu ranił napastnika, strzelającego do grupy przechodniów w dzielnicy Logan Square.

– Kierowca miał pozwolenie na posiadanie ukrytej broni, a oddając strzały działał w samoobronie i w obronie innych – powiedział w sądzie zastępca prokuratora stanowego Barry Quinn.

Do zdarzenia doszło w sobotę krótko przed północą w okolicy 2900 North Milwaukee Avenue. Gdy przed samochodem firmy Uber, łączącej osoby poszukujące środka transportu z prywatnymi kierowcami, przechodziła grupa osób, została ostrzelana przez 22-letniego Everarda Custodio.

Kierowca pojazdu natychmiast wyciągnął broń i oddał sześć strzałów w kierunku Custodio. Napastnik został kilkakrotnie trafiony. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia znaleźli Custodio leżącego na ziemi w kałuży krwi.

Napastnik, zamieszkały w okolicy 2900 North Ridgeway Avenue, został przewieziony do szpitala Advocate Illinois Masonic, gdzie opatrzono rany nogi, biodra i pleców. Podczas sądowego przesłuchania sędzia odmówił wypuszczenia Custodio na wolność za kaucją.

Kierowca, 47-letni mieszkaniec dzielnicy Little Italy, przedstawił policji pozwolenie na posiadaną broń oraz noszenie jej w ukryciu. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*