Kierowca, który zabił nastolatkę, naruszył warunki zwolnienia

Joseph Kucharski, który został oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, 15 maja wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji. Mężczyzna naruszył warunki zwolnienia ponieważ nie stawił się na sądowej rozprawie oraz próbował skontaktować się z rodziną zabitej nastolatki.

Joseph Kucharski fot.arch. policji

Do tragicznego wypadku doszło 19 lutego przed szkołą średnią Downers Grove North. Przechodząca na pasach i zielonym świetle 17-letnia uczennica trzeciej klasy liceum Beth Dunlap została śmiertelnie potrącona przez samochód, którego kierowca zignorował czerwone światło i rozpędzony wjechał na przejście dla pieszych. Samochód prowadził 51-letni mieszkaniec Naperville Joseph Kucharski. Według policji w momencie wypadku Kucharski był pod wpływem alkoholu i leków.

15 maja Kucharski wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 28 maja, ale oskarżony nie pojawił się na niej. Adwokat Kucharskiego poinformował sędziego, że jego klient przebywa na zamkniętym leczeniu odwykowym. Prokuratura twierdzi, że oskarżony pod wpływem wyrzutów sumienia poprosił znajomego, aby za pomocą wiadomości tekstowej skontaktował się z rodziną zabitej nastolatki. W ten sposób Kucharski złamał warunki zwolnienia z aresztu; miał bowiem całkowity zakaz kontaktów z rodziną Dunlapów.

Sędzia Liam Brennan wystawił nakaz doprowadzenia Kucharskiego do sądu. Rozprawa zaplanowana jest na najbliższy piątek. Prokuratura prawdopodobnie złoży wniosek na podniesienie kaucji do 5 mln dol.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*