Kennedy na miejsce Raunera?

Christopher G. Kennedy fot.igpa.uillinois.edu

Christopher G. Kennedy fot.igpa.uillinois.edu

Wybory na gubernatora Illinois odbędą się dopiero w listopadzie 2018 r., ale biznesman Chris Kennedy już sonduje swoje szanse w wyścigu. Niepopularny gubernator Bruce Rauner będzie łatwy do pokonania, o ile nie dokona czegoś zyskującego mu przychylność opinii publicznej do końca tej kadencji.

Kennedy nigdy nie kandydował w wyborach, choć w 2009 r. zastanawiał się nad ubieganiem się o urząd senatora Stanów Zjednoczonych, ale zrezygnował z tego pomysłu z powodów rodzinnych. W tym samym roku stanął na czele rady powierniczej Uniwersytetu Illinois w Urbana Champaign, która pod jego kierunkiem wyeliminowała preferencyjne przyjmowanie na studia niekwalifikujących się kandydatów. Proceder ten wcześniej spowodował skandal na renomowanej uczelni.

Kennedy mieszka z rodziną na północnych przedmieściach Chicago. Aktualnie kieruje firmą Top Box Foods, która dostarcza świeżą żywność do ubogich rejonów miasta. Do niedawna był szefem Merchandise Mart. Jest członkiem wielu rad biznesowych i stowarzyszeń.

Syn Roberta F. Kennedy’ego i Ethel Kennedy urodził się 4 lipca 1963 r. w Bostonie. Studia ukończył w Boston College i na Wydziale Zarządzania Northwestern University.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*