Kennedy i Pritzker ujawniają swe dochody, ale tylko częściowo

Kennedy i Pritzker ujawniają swe dochody, ale tylko częściowo

Dwaj demokratyczni kandydaci na gubernatora, Chris Kennedy i J.B. Pritzker,  upublicznili częściowe zeznania podatkowe za rok 2016, choć nie wymaga tego prawo wyborcze w Illinois.

Biznesmen Chris Kennedy od dochodu w wysokości ponad  miliona dolarów zapłacił podatek na kwotę 216 tys dol. Miliarder J. B. Pritzker zadeklarował dochód w wysokości około  15 mln dol., od którego uiścił podatek wynoszący 4,6 mln dolarów.

Przypomnijmy, że wcześniej republikański gubernator Bruce Rauner  – ubiegający się o reelekcję – zgłosił przychody na kwotę ponad 91 mln dol., od której zapłacił podatki na około 23 mln dolarów.

Senator stanowy Daniel Biss, który ubiega się o demokratyczną nominację w wyścigu o fotel gubernatora, wyraził sceptycyzm odnośnie upubliczniania częściowych rozliczeń podatkowych i zaapelował do rywali, aby podali do wiadomości publicznej całościowe zeznania podatkowe.

Zdaniem Bissa, choć prawo wyborcze Illinois nie wymaga rozliczania się przed społeczeństwem z dochodów, to powinien zrobić to każdy kandydat na urząd wybieralny.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*