Karen Lewis o Raunerze: jak rekrut Państwa Islamskiego

Karen Lewis fot.Karen Lewis Facebook

Karen Lewis fot.Karen Lewis Facebook

Szefowa związku zawodowego nauczycieli chicagowskich Karen Lewis porównała republikańskiego gubernatora Bruce’a Raunera do „rekruta Państwa Islamskiego”. Podczas wystąpienia w City Club of Chicago Lewis stwierdziła, że “to co robi gubernator, wygląda jak terroryzowanie klasy pracującej i ubogich”. Biuro gubernatora potępiło wypowiedź związkowej działaczki.

Według Lewis, Rauner kłamie, mówiąc, że kocha Illinois, a równocześnie działając na szkodę ludzi pracy, którzy są integralną częścią społeczeństwa i bez nich – uważa szefowa związku – Illinois nie może istnieć.

Gubernator Rauner skomentował wypowiedź Lewis w oficjalnym oświadczeniu, w którym stwierdził, że porównania i wyrażenia, które stosuje Lewis nie powinny być używane w publicznej debacie i są złym przykładem dla dzieci i młodzieży.

Lewis wytknęła Raunerowi odpowiedzialność za budżetowy impas w stanie i potępiła żądania gubernatora, by parlament zatwierdził jego probiznesowy, ale antyzwiązkowy plan zmian administracyjnych.

Jak stwierdziła, Rauner udowodnił, że nie potrafi zarządzać stanem i gospodarować finansami, kupił gubernatorski fotel, a podczas kampanii wyborczej oszukał wyborców. Obecnie zaś odwraca uwagę społeczeństwa od swych błędów, krytykując szkolnictwo chicagowskie.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*