Kardynał Cupich o Trumpie: mamy takich liderów, na jakich zasługujemy

Kardynał Blase J. Cupich fot.Goat_Girl /Wikipedia/stevepb/pixabay.com

Kardynał Blase Cupich znany jest ze swoich liberalnych poglądów. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poruszył kwestię dostępu do broni palnej, rasizmu oraz skomentował pierwsze sześć miesięcy prezydentury Donalda Trumpa.

Podczas konferencji prasowej kardynał Blase Cupich odpowiadając na pytanie dotyczące sześciomiesięcznej prezydentury Donalda Trumpa powiedział: „Żyjemy w demokracji. Mamy takich liderów, na jakich zasługujemy, ponieważ sami ich wybraliśmy. Jeśli ludzie mają problem z tymi, którzy są u władzy, powinni zaangażować się w politykę i dążyć do zmian. Nie czekajmy biernie, zaangażujmy się i działajmy”.

Cupich poruszył też kwestie związane z przestępczością w Chicago. Zdaniem kardynała, koniecznym krokiem jest wprowadzenie zakazu posiadania militarnej broni automatycznej, gdyż taką bronią często posługują się chicagowskie gangi.

Kardynał mówił też o rasizmie i segregacji rasowej, jako o głównym podłożu problemów społecznych w Chicago. Zapowiadaną przez administrację Trumpa likwidację Obamacare chicagowski kardynał określił jako „moralnie nieakceptowalną”.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. diwron
  diwron 18 lipca, 2017, 17:53

  Kardynał Cupich jest coraz bliżej pełnego członkowstwa w rządzącym demokratyczno-związkowym układzie w Chicago i w IL. Jeżeli oświadczy, że prawo do aborcji w całym okresie ciąży należy do podstawowych praw kobiet i małżeństwa gejowskie przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa to członkowstwo ma zapewnione. Sprawa może się skomplikować jeżeli przez nieuwagę mógłby powiedzieć, że to właśnie rządzący od lat układ doprowadził do zniewolenia i zubożenia czarnych Amerykanów, bo to najlepiej wychodzi mu od lat. Układ potrzebuje bezmyślnych i uzależnionych wyborców, bo bez tego przestanie rządzić.

  Reply this comment
 2. RP
  RP 18 lipca, 2017, 22:50

  Czy te inntelektualne prostytutki jeszcze ktokolwiek slucha?

  Reply this comment
 3. zza kałuży
  zza kałuży 18 lipca, 2017, 23:32

  Najśmieszniejsze jest gdy wysoki funkcjonariusz tzw. Kościoła katolickiego reklamuje demokratyczne metody wybierania swoich przywódców.
  Tzw. Kościół katolicki jak wszyscy wiemy od 2000 lat uczy ludzkość właśnie takich demokratycznych metod na własnym przykładzie.
  *
  Wszyscy doskonale wiemy, z własnego doświadczenia wiemy, jak to regularnie co kilka lat, w demokratycznych oczywiście wyborach głosujemy na naszego proboszcza, na biskupa i na kardynała.
  *
  Kandydaci na proboszczów i na biskupów prowadzą kampanie wyborcze, przekonuja do siebie, chwala się swoim wykształceniem, swoimi dotychczasowymi osiągnięciami w innych parafiach czy diecezjach, porządnością swojego życia, napisanymi ksiązkami i artykułami, zbiorami kazań, powołuja się na zdanie parafian, znających ich charakter i dotychczasową działalność, dowodzą jakimi dobrymi i uczciwymi byli administratorami, na ilu młodzieżowych obozach byli, ilu alkoholików i narkomanów wyciagnęli z nałogu, ile rozpadających się małżeństw uratowali, ile nowych powołań mieli w swoich poprzednich miejscach pracy, jak współpracowali z lokalnymi władzami świeckimi, itd., itp.
  *
  Zamiast tego każdy biskup, każdy proboszcz czy kardynał jest przywożony w teczce.
  Z „góry”.
  Jak za komuny.
  Jak za PZPR.
  Była decyzja jakiegoś komitetu, jest nominacja, a wy tam towarzyszu na dole morda w kubeł i ruki pa szwam.
  *
  Tak, już od lucyfer wie jak długo, działa tzw. Kościół katolicki.
  A teraz jeden z jego pierwszych sekretarzy sobie kpi i kpiąc doradza demokratyczne metody.
  *
  Czekam na chwilę, gdy ten funkcjonariusz zacznie rekomendowane przez siebie metody stosować we własnej firmie.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*