Karabin nagrodą w loterii na rzecz ofiar z Orlando

Karabinek AR-15 fot.TheAlphaWolf/Wikipedia

Karabinek AR-15 fot.TheAlphaWolf/Wikipedia

Podmiejski sklep z bronią zorganizował loterię, z której zyski zostaną przekazane rodzinom ofiar masakry w Orlando. Główną nagrodą jest karabinek AR-15.

Ta półautomatyczna broń, którą oferuje zwycięzcy sklep Second Amendment w McHenry przypomina karabin, którym 12 czerwca posłużył się sprawca masakry, w której zginęło 49 osób, a kilkadziesiąt innych zostało rannych. Do tragedii doszło w klubie dla homoseksualistów.

Jedna z mieszkanek powiatu McHenry, której syn zginął w innej strzelaninie, w kinie w Kolorado, gdzie sprawca również użył AR-15, nazwała nagrodę w loterii „obraźliwą”.

Tymczasem właściciele sklepu zapewniają, że nie zamierzali nikogo obrazić, a jedynie pomóc rodzinom ofiar z Orlando, oferując jeden z najbardziej popularnych artykułów sprzedawanych w sklepie. – Chcieliśmy coś zrobić dla mieszkańców Orlando, którzy utracili rodziny i przyjaciół – zapewnia Bert Irslinger Jr., który wraz z z ojcem prowadzi  sklep.

Second Amendment Sports został otwarty przed 6 laty. Niedawno przy placówce powstała strzelnica oraz powiększono powierzchnię wystawową. Organizatorzy ogłosili, że zwycięzcę loterii z losami wartości 5 dol. poznamy 31 lipca. Właściciele placówki zamierzają od siebie dołożyć do puli nagród 2 tys. dolarów. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*