Kanibal z Indiany uznany za poczytalnego

Mieszkaniec południowej Indiany, oskarżony o zamordowania swojej partnerki i zjedzenie fragmentów jej ciała, został uznany za poczytalnego przez sądowych psychiatrów. Zdolność oskarżonego do stanięcia przed sądem wciąż mogą podważyć jego obrońcy.

Joseph Oberhansley i Tammy Jo Blanton fot.arch. policji

We wrześniu 2014 roku 33-letni wówczas Joseph A. Oberhansley został aresztowany i oskarżony o zamordowanie swojej partnerki, 46-letniej Tammy Jo Blanton. Zmasakrowane ciało kobiety zostało znalezione w łazience jej domu, w miejscowości Jeffersonville, w stanie Indiana. Ofiara została zgwałcona, zamordowana nożem i okaleczona. Śledztwo wykazało, że sprawca zjadł fragment mózgu, serca i płuca kobiety.

Przeprowadzona w 2017 roku ewaluacja psychiatryczna wykazała, że Oberhansley cierpi na poważne zaburzenia psychiatryczne, które nie pozwalają na postawienie go przed sądem. Sędzia zalecił wtedy leczenie oskarżonego w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym aż do ustabilizowania się jego stanu psychicznego.

8 sierpnia stanowy psychiatra ponownie zbadał Oberhansleya i uznał, że mężczyzna może stanąć przed sądem. Nie oznacza to jednak, że do procesu dojdzie – opinię psychiatry mogą podważyć obrońcy oskarżonego. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 21 września. Jeśli kanibal z Indiany stanie przed sądem i zostanie uznany winnym, grozić mu będzie kara śmierci.
(gd)

Categories: Chicago
Tags: Indiana, kanibal

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*