Kanapki ze Starbucksa dla bezdomnych

Kanapki ze Starbucksa dla bezdomnych

Sieć kawiarni Starbucks w Chicago codziennie przekazuje niesprzedane kanapki i sałatki trzem schroniskom dla bezdomnych. Dotychczas przekazywano tylko niesprzedane wypieki i niepsujące się produkty.

Dzięki partnerstwu z organizacjami Feeding America i Greater Chicago Food Depository sieć kawiarni Starbucks codziennie przekazuje niesprzedane wyszukane kanapki i sałatki trzem schroniskom dla bezdomnych w Wietrznym Mieście.

Schroniska Franciscan House, Olive Branch Mission oraz Pacific Garden Mission rozdają następnie kanapki i sałatki gościom opuszczającym schronisko rano w ramach lunchu. Do tej pory bezdomni otrzymywali na drogę skromne kanapki z masłem orzechowym lub plasterkiem kiełbasy bolońskiej.

Starbucks od ponad sześciu lat przekazuje niesprzedane wypieki i inne niepsujące się produkty na cele charytatywne, ale dopiero niedawno rozpoczął program przekazywania gotowych do spożycia posiłków. Program Starbucksa działa dotychczas w 11 amerykańskich miastach.

Od kwietnia sieć wzbogaciła swoją ofertę o wyszukane kanapki i sałatki przygotowywane codziennie ze świeżych składników. Menu pod nazwą Mercato dostępne jest dotychczas jedynie w Chicago.

Według Greater Chicago Food Depository co noc spiżarnia otrzymuje około 1900 funtów (862 kg) żywności ze Starbucksa, co przekłada się na około 1600 posiłków.

Firma Starbucks chce do 2020 roku przekazywać potrzebującym niesprzedane gotowe posiłki ze wszystkich swoich lokalizacji.

(jm)

fot.Matthew Cavanaugh/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*