Kamery przeciw pistoletom

fot.Daniel Schwen/Wikipedia

W związku z narastającą liczbą strzelanin na autostradach i drogach ekspresowych, policja stanowa planuje zainstalowanie większej liczby kamer monitoringu oraz zwiększenie obecności policji na autostradach.

Ogłoszenie decyzji o zamontowaniu na stanowych autostradach w Chicago większej liczby kamer miało miejsce 17 maja podczas konferencji prasowej dotyczącej aresztowania dwóch członków gangu, podejrzanych o zastrzelenie mężczyzny na autostradzie I-290 we wrześniu ubiegłego roku.

„Policja stanowa zainstaluje dodatkowe kamery na chicagowskich autostradach. Jestem przekonany, że dzięki ich obecności spadnie liczba strzelanin na autostradach i poprawi się wykrywalność sprawców” – powiedział dyrektor policji stanowej Leo P. Schmitz.

Schmitz nie zdradził ile kamer zostanie zainstalowanych ani w których miejscach będą rozmieszczone. Nie poinformował również, kto sfinansuje policyjne przedsięwzięcie. Zapewnił, że kamery nie będą połączone z radarami prędkości i nie będą służyły do egzekwowania przepisów drogowych. Dodał, że na autostradach, szczególnie na I-290 pojawi się także więcej policyjnych patroli.

W tym roku zanotowano już 22 strzelaniny na chicagowskich autostradach. W ubiegły weekend na I-90 postrzelona została Polka, Joanna Okońska.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. Arti
    Arti 18 maja, 2017, 03:57

    Strzelaniny na autostradach, aż jestem w szoku. Ciekawe czy monitoring wpłynie na zmniejszenie zjawiska?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*