Kamery bezpieczeństwa na każdej stacji w Chicago

Burmistrz Chicago Richard Daley i przedstawiciele przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej CTA poinformowali  w piątek, że do końca maja na wszystkich 144 stacjach naziemnej kolejki zostaną zainstalowane kamery bezpieczeństwa.

fot. Burmistrz Chicago Richard Daley prezentuje projekt zainstalowania kamer bezpieczeństwa na każdej stacji kolejki miejskiej

Inicjatywa podjęta została zaraz po tym, jak zarząd CTA zawarł transakcję zakupu odpowiedniego sprzętu, w tym kamer cyfrowych o wysokiej rozdzielczości z Teleste Corp. z Georgetowm w Teksasie. Koszty instalacji systemu w wysokości 19 mln dolarów pokryją dotacje rządowe.

Kamery bezpieczeństwa zostaną zainstalowane przy wejściach na stacje, tj. w 175 punktach na 144 stacjach.

– Kamery pozwolą zapobiegać przemocy w naszym mieście i usprawnią działanie transportu publicznego – przekonywał burmistrz na specjalnej konferencji prasowej.

Natomiast najnowsze wagony kolejki miejskiej będą miały od razu wbudowane kamery bezpieczeństwa. Jak obiecuje szefostwo CTA obecnie eksloatowane wagony takze zostana wyposazone w kamery bezpieczeństwa.

Sprzęt wideo będzie bezpośrednio połączony z miejskim centrum szybkiego reagowania 911, gdzie pracownicy na bieżąco będą monitorować funkcjonowanie stacji i obserwować wagony.

Według przewidywań burmistrza Daly’ego pod koniec bieżącego roku, na wielu stacjach będzie więcej niż jednak kamera. Łącznie ma ich być 3,000 – zarówno na stacjach, jak i przystankach autobusowych podległych przewoźnikowi.

Dla porównania, w Nowym Jorku, niemal każda stacja podziemnego metra ma kamery bezpieczeństwa, w większości jednak nie działające.

AS (Chicago Breaking News, Chicago Tribune)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*