Już wszyscy policjanci w Chicago z kamerami na mundurach

Już wszyscy policjanci w Chicago z kamerami na mundurach

Już wszyscy chicagowscy policjanci noszą na mundurach osobiste kamery – na rok przed wyznaczonym terminem. Władze miasta i policji wskazują na korzyści płynące z zastosowania tych urządzeń po raz pierwszy w kraju na tak szeroką skalę.

Na wyjątkowej, niedzielnej konferencji prasowej burmistrz Rahm Emanuel i szef policji Eddie Johnson poinformowali z zadowoleniem o sfinalizowaniu wyposażania funkcjonariuszy w osobiste kamery na rok przed wyznaczonym terminem.

Dzięki kamerom zwiększy się bezpieczeństwo podczas interwencji oraz możliwe będzie odbudowanie wzajemnego zaufania społeczeństwa i policji.

Zdaniem Johnsona, dzięki kamerom polepszy się także przejrzystość pracy policji i odpowiedzialność za podejmowane działania. Równocześnie zapewnił, że policjanci w całym mieście są zadowoleni z udostępnienia nowoczesnej technologii. Za wyłączenie kamery podczas służby grożą oficerowi sankcje dyscyplinarne.

Chicago jest pierwszym miastem w kraju, które wyposażyło ponad 7 tys. policjantów w osobiste kamery.

Noszona na mundurze osobista kamera typu AXON II może działać bez przerwy przez 8 godzin po jednorazowym załadowaniu baterii, nagrywając obrazy o wysokiej rozdzielczości i dźwięk w dobrej jakości. Urządzenie jest przy tym lekkie i odporne na zniszczenia.

Wszystkie komisariaty w całym mieście uzyskały technologie niezbędne do odbioru i obróbki danych gromadzonych przez kamery.

(ao)

fot.Michael Reynolds/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*