John Singleton oskarżony o zabójstwo 12-latki

John Singleton fot.Chicago Police

31-letni John Singleton został oskarżony o zamordowanie 12-letniej Alexis Stubbs. Do szokującej zbrodni doszło 11 czerwca w chicagowskiej dzielnicy Uptown.

11 czerwca ok. godz. 21.45 Alexis Stubbs wraz z matką wyszły z budynku mieszkalnego położonego w okolicy 4600 North Beacon Street, w chicagowskiej dzielnicy Uptown. Matka dziewczynki zadzwoniła na policję prosząc o interwencję w związku z agresywnym zachowaniem przebywającego w mieszkaniu 31-letniego mężczyzny – jej byłego partnera.

Kiedy kobieta czekała przed budynkiem na przybycie funkcjonariuszy, 12-latka weszła na klatkę schodową, żeby porozmawiać z sąsiadką. Wtedy nastąpił atak.

Alexis Stubbs została wielokrotnie dźgnięta ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem oraz pobita młotkiem. 31-letni John Singleton – mężczyzna oskarżony o zabójstwo dziewczynki, zbiegł z miejsca zbrodni, ale został zatrzymany sześć godzin później w przenośnej toalecie w pobliskim parku. Policjanci ustalili miejsce jego pobytu, ponieważ Sigleton miał przy sobie włączony telefon komórkowy.

John Singleton w kwietniu br. został warunkowo zwolniony z więzienia, gdzie przebywał za znęcanie się nad matką zamordowanej dziewczynki. Jak informuje policja, był wielokrotnie karany za używanie przemocy domowej. Sędzia zdecydował o niewyznaczaniu kaucji.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*