Jesse White pożegna się z urzędem

Jesse White fot.Tannen Maury/EPA

Jesse White fot.Tannen Maury/EPA

Sekretarz stanowy Jesse White deklaruje, że nie będzie się ubiegał o szóstą kadencję na sprawowanym stanowisku. White już wielokrotnie zapewniał, że przejdzie na emeryturę, ale zawsze zmieniał swoją decyzję. Tym razem 81-letni urzędnik obiecuje, że obecna kadencja jest naprawdę jego ostatnią.

Przypomnijmy, że dwa lata temu zdecydował się jednak na udział w wyborach, by – jak stwierdził – dokończyć rozpoczęte podczas czwartej kadencji inicjatywy. White sprawuje urząd sekretarza od 1998 roku. Wcześniej zasiadał w parlamencie stanowym oraz był szefem urzędu ksiąg wieczystych w powiecie Cook.

Jako sekretarz stanowy był pomysłodawcą wielu przepisów kodeksu drogowego. Dzięki niemu zaostrzone zostały przepisy dotyczące niepełnoletnich kierowców oraz zmotoryzowanych zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwym. Prowadził też starania o zakaz używania gadżetów elektronicznych podczas jazdy.

Jesse White jest absolwentem State Alabama University. Przed rozpoczęciem kariery politycznej, przez ponad 30 lat, pracował w chicagowskim szkolnictwie publicznym jako nauczyciel i administrator. Zanim został pedagogiem, służył jako spadochroniarz w siłach powietrznych USA. Był też gimnastykiem akrobatą oraz trenerem koszykówki i baseballa. Założona przez White’a drużyna akrobatyczna (Jesse White Tumbling Team) poprzez sport wychowuje trudną afroamerykańską młodzież oraz toruje jej drogę do edukacji i zdobycia zawodu. Czarnoskóry polityk jest członkiem Związku Narodowego Polskiego.

(ao)

Categories: Chicago
Tags: Chicago, jesse, white

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*