Jesse Jackson Jr. wyjdzie wcześniej z więzienia

Jesse Jackson Jr. wyjdzie wcześniej z więzienia

Były kongresman z Chicago, Jesse Jackson Jr. powinien wyjść wcześniej z więzienia, dzięki pomyślnemu ukończeniu leczenia odwykowego.

Jesse Jackson Jr.  fot.Shawn Thew/EPA

Jesse Jackson Jr. fot.Shawn Thew/EPA

Demokrata został skazany  na 30 miesięcy pozbawienia wolności za malwersację funduszy wyborczych.

Jednak pobyt afroamerykańskiego polityka  w federalnym zakładzie karnym w Montgomery w Alabamie  ma być skrócony i na wolność będzie mógł wyjść już 20 września 2015 roku.

Federalne biuro ds. zakładów karnych poinformowało, że wyrok, jaki otrzymał były kongresman dopuszcza zmniejszenie kary, jeśli wiezień dobrze się zachowuje i  pozytywnie sfinalizuje terapię uzależnień od narkotyków i alkoholu.

Oryginalny 30-miesięczny wyrok pozbawienia wolności Jacksona kończy się w kwietniu 2016 r., ale za dobre zachowanie uzyskał on prawo do wyjścia na wolność w grudniu 2015. Po ukończeniu leczenia odwykowego wyrok uległ  redukcji o kolejne trzy miesiące

49-letni Jackson ustąpił  z urzędu kongresmana w listopadzie 2012  roku. Po odejściu z Kongresu przyznał się, że bezprawnie wydał 750 tys. dol. z funduszu swojej kampanii wyborczej.

Jego żona, była radna chicagowska, 51-letnia Sandi Jackson też przyznała się do winy, a konkretnie − do fałszowania zeznań podatkowych. Została skazana na rok więzienia; odsiadywanie kary rozpocznie po wypuszczeniu jej męża na wolność.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*