Jesse Jackson Jr wraca do zdrowia

– Mój syn ma się coraz lepiej, a prowadzona terapia przynosi efekty – powiedział we wtorek Jesse Jackson, ojciec kongresmana z Chicago. Jesse Jackson Jr od dwóch miesięcy przebywa na urlopie zdrowotnym, a wokół jego kondycji wciąż mnożą się spekulacje i domysły.

fot. Eric Guo/ Wielebny Jesse Jackson senior zapewnił o poprawie zdrowia syna

Jesse Jackson Jr, członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych reprezentujący na Kapitolu 2. dystrykt wyborczy Chicago, udał się na urlop zdrowotny 10 czerwca. Polityk zapadł się pod ziemię, a przedstawiciele jego sztabu prasowego oszczędni byli w udzielaniu informacji na temat jego stanu zdrowia. Wiadomo było jedynie, że syn wielebnego Jacksona seniora boryka się z problemami osobistymi i poważnymi oskarżeniami o korupcję.

W klinice w Mayo w Rochester w Minnesocie lekarze diagnozowali Jacksona juniora pod kątem depresji i problemów żołądkowo-jelitowych. We wtorek Jackson senior, wieloletni działacz na rzecz praw obywatelskich, poinformował opinię publiczną o poprawie stanu zdrowia syna. Wielebny apelował również o cierpliwość, ponieważ proces rekonwalescencji może trwać jeszcze wiele tygodni.

Jesse Jackson senior odwiedził swojego syna w klinice w Mayo razem z żoną Jacqueline w poniedziałek. W telefonicznej rozmowie z dziennikarzami Jackson nie podał żadnych dodatkowych szczegółów na temat zdrowia syna, ponieważ jak tłumaczył, nie jest do tego upoważniony.

Zapytany o to, czy Jackson junior będzie ubiegał się o reelekcję 6 listopada, odmówił odpowiedzi.

Zanim kongresman trafił do słynnej kliniki, Jackson Jr przebywał przez kilka tygodni w innym ośrodku – Sierra Tucson. Jest to znana placówka, z której usług korzystało jak dotąd wielu celebrytów, w tym m.in. wokalista Aerosmith Steven Tyler.

47-letni syn działacza na rzecz praw obywatelskich jest zamieszany w aferę korupcyjną kupczenia miejscami w amerykańskim Senacie, która doprowadziła byłego gubernatora stanu Illinois Roda Blagojevicha za kratki. Kongresowa komisja do spraw etyki prowadzi dochodzenie na temat działań podejmowanych przez długoletniego przyjaciela Jacksona – Raghuveera Nayaka. Istnieje podejrzenie, że Nayak zaoferował Blagojevichowi nawet do 6 mln dol. na wsparcie w kampanii wyborczej, w zamian za umieszczenie Jacksona Juniora na zwolnionym przez Baracka Obamę miejscu w Senacie. Nayak został aresztowany w czerwcu i ułyszał zarzuty.

Sam Jesse Jackson Jr zaprzecza, jakoby wiedział o korupcyjnych propozycjach sprzedania miejsca w amerykańskim Senacie.

AS

Czytaj także:

Zaburzenia nastroju kongresmana Jackson Jr.

Categories: Chicago, Polityka

Comments

  1. kicia
    kicia 8 sierpnia, 2012, 14:35

    te spekulacje i domysly na pewno sa ciekawe na temat tego pana 🙂

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*