Jeni’s wycofuje lody i zamyka sklepy

fot.mattebleu/Jeni’s Splendid Ice Cream Facebook

fot.mattebleu/Jeni’s Splendid Ice Cream Facebook

Wytwórca lodów Jeni’s Splendid Ice Creams of Ohio dobrowolnie wycofuje swe produkty z rynku i zamyka sklepy z powodu niebezpieczeństwa skażenia listerią. 

Firma z Ohio zamknęła 21 swych sklepów w całym kraju, również w Chicago. Dwie firmowe placówki Jeni’s zamknęły swe podwoje w dzielnicach Lakeview i Wicker Park.

Jeni’s poinformowała o tymczasowym wstrzymaniu produkcji i zamknięciu sklepów po tym, gdy inspektorzy Departamentu Rolnictwa stanu Nebraska znaleźli bakterie listerii w próbkach lodów pobranych w sklepie Whole Foods w Lincoln.

Ani producent, ani Centrum Kontroli Chorób nie potwierdzają doniesień, że doszło do zachorowań po spożyciu lodów tej firmy.

Dyrektor wykonawczy Jeni’s, John Lowe oświadczył, iż firma nie zamierza sprzedawać swych produktów dopóki nie zapewni ich całkowitego bezpieczeństwa.  Z półek sklepów zniknęły lody, mrożone jogurty, sorbety i kanapki lodowe.

W minionym tygodniu zakłady mleczarskie Blue Bell z siedzibą w Teksasie wycofały wszystkie swoje produkty z powodu ich potencjalnego skażenia listerią. W wyniku szczepu bakteryjnego wykrytego w lodach Blue Bell 10 osób zachorowało, a cztery zmarły.

W Illinois do tej pory nie zanotowanu przypadków zachorowań po spożyciu lodowych produktów z zakładów mleczarskich Blue Bell w Teksasie i zakładów Jeni’s w Ohio. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*