Jechał z prędkością 135 mil na godz., zabił młodą kobietę

fot.aijohn784/123RF Stock Photos

Mieszkaniec przedmieść został oskarżony o nieumyślne zabójstwo młodej kobiety w związku ze spowodowaniem śmiertelnego wypadku podczas jazdy z prędkością 135 mil na godz. (217 km na godz.). Lekkomyślny 62-latek testował granice szybkości swojego sportowego samochodu.

Do wypadu doszło 30 września około godz. 11 na Butterfield Road, niedaleko skrzyżowania z Naperville Road w Wheaton na zachodnim przedmieściu Chicago.

Jak informuje prokuratura powiatu DuPage, 62-letni Brian Thunderkick jechał z dużą prędkością i zygzakiem, gdy uderzył w tył jadącego przed nim samochodu. Honda accord stanęła w płomieniach, a siedząca za kierownicą 23-letnia Erika Villagomez poniosła śmierć na miejscu, choć świadkowie wypadku próbowali ją ratować.

Thunderkick został aresztowany zaraz po wypadku. Czarna skrzynka w jego chevrolecie camaro zarejestrowała, że w chwili kraksy samochód osiągnął prędkość 135 mil na godz. (217 km na godz.).

Prokurator powiatu DuPage, Robert B. Berlin stwierdził w wydanym oświadczeniu, że młoda kobieta poniosła śmierć, ponieważ Thunderkick chciał sprawdzić, z jaką maksymalną prędkością może jechać swoim chevy camaro.

Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 150 tys. dol. Kolejne przesłuchanie odbędzie się 30 października.

(ao)

Categories: Chicago
Tags: wypadek

Comments

  1. JJJ
    JJJ 2 października, 2017, 19:47

    Ooo udalo sie odczytac dane z czarnej skrzynki samochodu po 2 dniach. A w Polsce jak p. Szydlo miala wypadek 10 lutego to dane ze skrzynki udalo sie odczytac po ponad 3 tygodniach (1 marca) i do dzisiaj nie podano oficjalnych danych ile jechalo to audi.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*