JB Pritzker spotkał się z Trumpem

JB Pritzker spotkał się z Trumpem

Gubernator elekt, JB Pritzker w czwartek, 13 grudnia spotkał się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem. Zdaniem przyszłego gubernatora Illinois spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze.

W czwartek, 13 grudnia gubernator elekt, JB Pritzker i jego najbliżsi współpracownicy na zaproszenie prezydenta Trumpa wybrali się do Białego Domu. JB Pritzker był jednym z kilkudziesięciu nowo wybranych gubernatorów z całego kraju, którzy przybyli na zaproszenie prezydenta Trumpa.

Po spotkaniu JB Pritzker powiedział, że przebiegło ono w bardzo przyjaznej atmosferze, a rozmowy dotyczyły „najbardziej istotnych dla obydwu stron kwestii”.

Podczas kampanii wyborczej JB Pritzker wielokrotnie ostro krytykował urzędującego prezydenta, a swojego rywala, Bruce’a Raunera oskarżał o zbyt zażyłe kontakty z Donaldem Trumpem.

Po zwycięstwie w wyścigu o fotel gubernatora Illinois, JB Pritzker zapowiedział, że będzie współpracował zarówno z demokratami, jak i republikanami, a także z prezydentem, by uzyskać dla Illinois jak najwyższe dotacje federalne.
(gd)

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*