JB Pritzker podpisał ustawy chroniące młodych imigrantów

JB Pritzker podpisał ustawy chroniące młodych imigrantów

Gubernator JB Pritzker podpisał we wtorek dwie ustawy chroniące młodych imigrantów w Illinois.

Ustawa HB836 zapewnia dzieciom nieudokumentowanych imigrantów możliwość posiadania opiekuna krótkoterminowego w przypadku, kiedy rodzice zostali zatrzymani lub deportowani z USA przez władze imigracyjne. Natomiast ustawa HB1553 ma pomóc nieudokumentowanej młodzieży w uzyskiwaniu wiz dzięki dostosowaniu prawa stanowego do obowiązujących przepisów federalnych.

Według słów gubernatora wygłoszonych podczas konferencji prasowej zorganizowanej po podpisaniu ustaw w budynku National Museum of Mexican Art, nikt nie powinien być traktowany gorzej z powodu miejsca urodzenia. Podczas gdy administracja prezydenta Trumpa ogłosiła nową grupę nieudokumentowanych imigrantów, którzy objęci zostali przyspieszona deportacją, Pritzker zaznaczył, że takie postępowanie nie będzie miało miejsca w Illinois. Zapewnił, iż władze stanowe zrobią wszystko, by zapewnić większą stabilizację życia dzieciom nieudokumentowanych imigrantów w Illiniois.

(ar)

Na zdjęciu: Gubernator podpisał dwie ustawy chroniące młodych imigrantów w Illinois
fot.Governor JB Pritzker/Facebook

Categories: Chicago, Imigracja

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 24 lipca, 2019, 15:40

  JBP powinien opatentować swój uśmiech od ucha do ucha. Widząc taki uśmiech aż się człowiekowi chce żyć. Powinien być umieszczany na plakatach w całych Stanach. Skutkiem tego miliony Amerykanów zacznie osiedlać się w IL. Po ewentualnej secesji stanu IL powinien być prezydentem nowego państwa, ale takie państwo nie może mieć granic. Taki uśmiech może mieć prezydent państwa, które nie posiada granic oraz flagi i patriotyzm nie jest mile widziany.

  Reply this comment
  • J
   J 24 lipca, 2019, 18:41

   Proponuje aby kolega powyzej wydrukowal sobie zdjecie prezydenta, oprawil w ramki i codziennie rano i wieczorem sie do niego modlil, a w poludnie zajmowal sie tropieniem i donoszeniem na nielegalnych imigrantow.

   Reply this comment
   • Anonim
    Anonim 25 lipca, 2019, 15:04

    Twoj komentarz jest sam w sobie sprzeczny. „dosmucacz” calkiem logicznie nie zachwyca sie JBP, dlaczego wiec mialby sie jednoczesnie do niego modlic?

    Reply this comment
    • j
     j 27 lipca, 2019, 14:43

     Ma sie modlic do prwzydenta USA a nie do JBP, cos masz problemy z logicznym rozumowaniem. On za kazdym razem broni prezydenta i opluwa wszystkich ktorzy sa innego zdania.

     Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 25 lipca, 2019, 13:11

  Jezeli deportacja to w kazdym stanie taka sama bez wyjatkow ..

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*