J.B. Pritzker wygrał wybory na gubernatora

J.B. Pritzker wygrał wybory na gubernatora

W pojedynku miliarderów o urząd gubernatora Illinois zwyciężył demokrata J.B. Pritzker. Pokonał dużą przewagą głosów republikańskiego gubernatora Bruce’a Raunera, który ubiegał się o drugą kadencję. Republikanka Erica Harold przegrała z demokratą Kwame Raoulem urząd prokuratora generalnego. We władzach stanu będą sami demokraci.

Gubernator Bruce Rauner przyznał się do porażki wcześnie – gdy znane były rezultaty z zaledwie 10 proc. obwodów wyborczych – bo przewaga rywala (58 proc. do 36 proc.) była nie do odrobienia. W swoim przemówieniu apelował o porzucenie partyjnych podziałów i zjednoczenie się dla dobra Illinois…

WIĘCEJ o wynikach wyborów w Illinois w środowym wydaniu „Dziennika Związkowego”.  Zapraszamy do lektury wydania papierowego!

 

Alicja Otap
a.otap@zwiazkowy.com

fot.JB Pritzker/Facebook

Categories: Chicago, Wybory 2018

Comments

 1. Ada
  Ada 7 listopada, 2018, 06:31

  mozemy sie zaczac wyprowadzac gdzie indziej bo IL juz padlo

  Reply this comment
 2. RP
  RP 7 listopada, 2018, 09:56

  Tragedia…

  Reply this comment
 3. krzych
  krzych 7 listopada, 2018, 10:39

  Republikanie dostali lanie i to dosyc ostro nie tylko w Illinois.

  Reply this comment
 4. dosmucacz
  dosmucacz 7 listopada, 2018, 11:10

  Należy współczuć obywatelom Chicago i Cook County. Mentalność niewolnicza staje się powszechna. Każdy ma taką władzę na jaką zasługuje. Odnośnie rzekomego lania, które dostali republikanie radzę sobie przypomnieć ile miejsc w Izbie Reprezentantów stracił Obama w 2010 roku (ok. 60) i w 2012 został ponownie wybrany na drugą kadencję. Niestety ale IL to stracony Stan. Madigan ze swoimi zausznikami zniszczy kompletnie IL i wszystkiemu winne będzie Chicago i Cook County. Rządzącej „mafii” będzie się jednak bardzo dobrze żyło.

  Reply this comment
 5. Anonim
  Anonim 7 listopada, 2018, 13:56

  Katastrofa

  Reply this comment
 6. Stefan
  Stefan 8 listopada, 2018, 16:10

  Katastrofa to byla za Raunera narobil gnoju przez to ze blokowal budrzet przez 3 lato Illinois musialo zaplacic miliardy w niepotrzebnych odsetkach

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*