J. B. Pritzker prowadzi w sondażu przed Bruce’em Raunerem

J. B. Pritzker prowadzi w sondażu przed Bruce’em Raunerem

Najnowszy sondaż wykazał, że demokrata J.B. Pritzker prowadzi przed Bruce’em Raunerem, republikańskim gubernatorem zabiegającym o reelekcję.

W sondażu przeprowadzonym przez telewizję NBC oraz Marist Institute for Public Opinion (MIPO) demokrata J.B. Pritzker prowadzi 16 punktami procentowymi przed Bruce’em Raunerem, republikańskim gubernatorem, który stara się o drugą kadencję.

Za Pritzkerem optowało w sondażu 46 procent uprawnionych do głosowania wyborców, a 30 proc. wyraziło poparcie dla Raunera.

Kandydat libertarian, Grayson „Kash” Jackson uzykał w sondażu 6 proc., a Sam McCann z Partii Konserwatywnej – 4 proc. Duża liczba respondentów, bo aż 13 proc. wyraziła niezdecydowanie i nie potrafiła opowiedzieć się za żadnym z kandydatów. Gubernatora i władze stanu będziemy wybierać 6 listopada.

20 września odbędzie się pierwsze forum przedwyborcze kandydatów. Rauner i Pritzker zapowiedzieli swoją obecność.

Do wyścigu pomiędzy miliarderami Pritzkerem i Raunerem powrócimy na naszych łamach.

(ao)

Na zdjęciu:

J. B. Pritzker i Bruce Rauner fot.Tannen Maury/EPA-EFE/REX/Shutterstock/Illinois.gov

Categories: Chicago, Wybory 2018

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 22 sierpnia, 2018, 16:06

  Wszystko prawidłowo. Należy pozwolić rządzącej „mafii” demokratyczno-związkowej na dokończenie procesu zniszczenia Stanu IL. Po wygraniu „misia” już nie będzie na kogo zwalać winy i stan zbankrutuje. Może wtedy mieszkańcy Stanu się obudzą, zaczną myśleć i pozbędą się mentalności niewolników.

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 23 sierpnia, 2018, 09:05

  Nie obudza sie! Mozgi wyprane przez media… zly Trump, zli republikanie, zli biali…. Ale szczerze to Rauner… cudow nie ma. Moze musi lewaczyc bo taki stan.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*