Internetowa walka z hałasem z O’Hare

fot.webtrak5.bksv.com

fot.webtrak5.bksv.com

Agencja The O’Hare Noise Compatibility Comission, mająca na celu ograniczenie hałasu lądujących i startujących samolotów, stworzyła stronę internetową pozwalającą śledzić ruch lotniczy w czasie rzeczywistym. 

Z nowo powstałej strony internetowej http://webtrak5.bksv.com/cda może skorzystać każdy, kto się chce dowiedzieć jaki konkretnie samolot jest odpowiedzialny za dokuczliwy hałas.

Po wprowadzeniu dowolnego adresu (domu, szkoły, miejsca pracy, itd.) internauci mogą śledzić ruch lotniczy nad swoimi głowami i w ten sposób gromadzić dane dotyczące samolotów, które są odpowiedzialne za hałas w okolicy lotniska. Następnie zgromadzone w ten sposób informacje można przedstawić na jednym z czterech zaplanowancyh spotkań organizowanych przez FAA (Federal Aviation Administration). Informacje dotyczące tych spotkań oraz postępów prac agencji starającej się zredukować poziom hałasu już wkrótce znajdą się na nowo powstałej stronie internetowej.

Szefowa agencji i jednocześnie burmistrz podmiejskiego Mount Prospect, Arlene Juracek twierdzi, że nowa aplikacja pomoże mieszkańcom zgromadzić silne argumenty przeciwko hałasowi z O’Hare, przedstawić je przedstawicielom FAA w czasie otwartych spotkań i w ten sposób wymóc na urzędnikach niezbędne zmiany w ruchu lotniczym.

(gd)

Categories: Chicago, Internet

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*