Imigranci szykują się na doroczny marsz

W niedziele 1 maja w wielu miastach na terenie Stanów Zjednoczonych po raz kolejny odbędzie się marsz imigrantów. W czasie wieców, które organizowane są od pięciu lat, imigranci domagają się przeprowadzenie kompleksowej reformy imigracyjnej i poszanowania ich praw.

fot. Marsze imigrantów organizowane są od pięciu lat

W tym roku, w kontekście wielu antyimigracyjnych legislacji, marsz jest także wyrazem protestu przeciwko kryminalizacji imigrantów i czynieniu z nich kozłów ofiarnych odpowiedzialnych za obecna sytuacje ekonomiczna kraju.

„Maszerujemy, ponieważ antyimigracyjne prawa stwarzają sytuacje, w której ciężko pracujący imigranci są traktowani jak niewolnicy, są oszukiwani i wykorzystywani” – czytamy na stronie Inicjatywy Polonijnej, której przedstawiciele co roku uczestniczą w marszach imigrantów. „Maszerujemy, ponieważ wierzymy, że tak długo jak choć jedna osoba może być deportowana, wszyscy pozostali mogą być wykorzystywani” – piszą członkowie Inicjatywy.

Uczestnicy tegorocznego wiecu maszerować będą z konkretnymi postulatami na ustach. Domagają się natychmiastowego wprowadzenia moratorium na deportacje; legalizacji pobytu dla wszystkich nieudokumentowanych; zaprzestania tworzenia antyimigracyjnego prawa, które kryminalizuje imigrantów; uczciwego prawa do pracy i zatrudnienia dla wszystkich; finansowania służby zdrowia, edukacji i tworzenia nowych miejsc pracy, a nie wojen i deportacji!

W Chicago marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 w Union Park (na rogu Lake St i Ashland Ave.) i wyruszy w kierunku Plaza Tenochtitlan w Pilsen (skrzyżowanie ulic 18-th St , Blue Island i S. Loomis), gdzie o godzinie 16.00 odbędzie się wiec.

Od godziny 14.00 członkowie Inicjatywy Polonijnej będą się zbierać w parku aby wziąć udział w marszu. Przedstawiciele organizacji zapraszają wszystkich chętnych to przyłączenia się do wiecu i zademonstrowania swojej solidarności z wszystkimi innymi grupami etnicznymi.

Źródło: inf. wł., Inicjatywa Polonijna

Categories: Chicago, Wydarzenia

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 29 kwietnia, 2011, 20:05

  …isc ciagle isc w strone Slonca, w strone Slonca az po horyzontu brzeg…a na koncu bedzie lapanka za zaklucenie porzadku publicznego

  Reply this comment
 2. 2rrrrrrrrrrrrr22
  2rrrrrrrrrrrrr22 29 kwietnia, 2011, 20:26

  ..lapanki byc nie moze…

  Reply this comment
 3. Anna
  Anna 29 kwietnia, 2011, 23:38

  I tak chodza Od 5 lat I co?pomoglo?nie!!!!szkoda czasu a zwlaszcza niedzieli.rowniez bym chciala aby cos wreszcie pomoglo,ale niema na to rady,wiec po co tracic niedziele

  Reply this comment
 4. Anonymous
  Anonymous 30 kwietnia, 2011, 10:08

  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM „PIELGRZYMEK” IMIGRACYJNYM ZYCZE SZYBKIEJ DEPORTACJI !!!!!
  swiry niech sie lecza u siebie w kraju,a nie jakies pochody urzadzac.
  za lamanie prawa w nagrode staly pobyt ??????
  to jakby pedofilowi, kazac za kare pracowac w przedszkolu!

  Reply this comment
 5. Obserwator
  Obserwator 30 kwietnia, 2011, 14:41

  Na pods. http://cryptogon.com/?p=21864
  Wczoraj minął termin wykonania zamówienia złożonego przez amerykański rząd na 350,934 instrukcji dla „narodowych internowanych” (national detainee). W ujawnionym na stronie cryptogon.com dokumencie, nie podano szczegółów co do treści dokumentu, jednakże samo sformułowanie zamówienia daje wiele do myślenia.
  Na druk instrukcji ogłoszono przetarg (http://cryptogon.com/docs/735412.pdf). Instrukcja ma być w dwóch językach – angielskim i hiszpańskim, składa się z 24 stron tekstu. Najciekawszy jednak jest fragment dotyczący terminu zamówienia „This is a time-critical order (…) No automatic extensions of schedules will be made. All interested contractors must commit to the original schedule” – czyli, że termin druku 29 kwietnia 2011 jest krytyczny i pod żadnym względem nie może być przekroczony.
  Wydanie instrukcji dla internowanych nie musi oznaczać rychłego wprowadzenia stanu wyjątkowego. Podobne instrukcje wydawano wcześniej – dla osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę USA lub czekających na zatwierdzenie zgody na pobyt w USA przez Urząd Imigracyjny. Tu jest link do poprzedniej instrukcji z 2007 roku: http://www.scribd.com/doc/22092329/ICE-National-Detainee-Handbook-2007 Dziwny jest jednak dokładny termin, na który instrukcje mają być gotowy, zbiega się on z przewidywanymi ćwiczeniami stanu wyjątkowego w tzw. New Madrid Zone, do których jak twierdzą mieszkańcy tych stanów, jest już wszystko przygotowane.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*