Illinois z pomocą powodzianom w Luizjanie

Zatopione ulice Baton Rouge w Luizjanie fot.Louisiana Department Of Transportation & Development/Handout/EPA

Zatopione ulice Baton Rouge w Luizjanie fot.Louisiana Department Of Transportation & Development/Handout/EPA

Illinois jest jednym z wielu stanów, które zareagowały na apel Luizjany o środki pomocowe dla powodzian walczących z żywiołem − informuje Departament Centralnego Zarządzania (Illinois Central Management Service, ICMS).

Illinois przekazał systemy uzdatniania wody, 100 tys. worków z piaskiem i 45 łóżek polowych. Rzeczy te zostaną wykorzystane w schroniskach dla osób dotkniętych powodzią. Przetransportowane zostały koleją pod nadzorem wolontariusza.

Wystosowana pomoc nie obciąża podatników w naszym stanie. Jak wyjaśniają władze Illinois w komunikacie prasowym, przekazane Luizjanie środki pochodzą z zapasów i nadwyżek, jakie nasz stan zgromadził przy wsparciu agencji rządowych i pozarządowych na wypadek klęski żywiołowej.

Władze Illinois biorą pod uwagę wystosowanie na rzecz Luizjany dodatkowych środków pomocowych, jeśli zgłosi ona taką potrzebę – informuje komunikat prasowy Illinois.

Rejon Baton Rouge w Luizjanie znalazł się pod wodą po ulewnych deszczach i nawałnicach, jakie nawiedziły ten rejon w zeszłym tygodniu. W rezultacie powodzi kilkanaście osób poniosło śmierć, a setki utraciło dach nad głową. Władze federalne ogłosiły stan klęski żywiołowej na terenach dotkniętych żywiołem.
(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*