Illinois wysoko na liście najfajniejszych stanów

Illinois wysoko na liście najfajniejszych stanów

Mimo kapryśnej pogody i niechlubnej reputacji w dziedzinie polityki i podatków Illinois wciąż ma dużo do zaoferowania. W najnowszym rankingu nasz stan zajął 11. miejsce na liście najfajniejszych stanów.

Portal WalletHub porównał 50 amerykańskich stanów w ponad dwudziestu kategoriach dotyczących „radości i zabawy” – od kosztów biletów do kina przez dostępność parków narodowych aż po liczbę kasyn na mieszkańca. Illinois w rankingu wyprzedziło Missouri i uplasowało się tuż za Teksasem.

Stan Lincolna zajął wysoką, bo trzecią pozycję w kategorii nocnego życia, a dwunastą pod względem opcji rekreacji i rozrywki. W kategorii liczby restauracji na mieszkańca uplasowaliśmy się na trzecim miejscu, lecz pod względem teatrów i scen – na piątym. Zajęliśmy również piąte miejsce pod kątem funduszy przeznaczanych na parki i rekreację.

Pierwsze miejsce i tytuł najfajniejszego stanu zdobyła słoneczna Kalifornia, zaś West Wirginia uplasowała się na szarym końcu. W pierwszej trójce są również Floryda i Nowy Jork.

(jm)

fot.FormulaNone/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*