Illinois nie ujawni informacji o wyborcach

fot.Jeff Kowalsky/EPA

Rada Elekcyjna Illinois oświadczyła 7 lipca, że nie udostępni poufnych informacji dotyczących wyborców, których żąda komisja powołana przez prezydenta Donalda Trumpa w celu zbadania nieprawidłowości w wyborach prezydenckich z 2016 r.

W oficjalnym piśmie Illinois odpowiedziało, że nie może sprostać żądaniu udostępnienia danych, gdyż kodeks wyborczy Illinois chroni poufność i prywatność wyborców i uniemożliwia narażenie na wydanie tych informacji opinii publicznej.

Niektórzy urzędnicy wyborczy przyznali, że otrzymali telefony od osób zaniepokojonych możliwością udostępnienia danych komisji, w tym nazwisk wyborców, ich adresów, dat urodzenia, czterech ostatnich cyfr numeru Social Security oraz historii głosowania do 2006 r.

Wiele innych stanów w całym kraju wyraziło podobny niepokój i odmówiło komisji pełnej współpracy w tej sprawie. Specjalnemu zespołowi do zbadania nieprawidłowości w wyborach przewodniczy wiceprezydent Mike Pence.

Komisja ds. zbadania nieprawidłowości w głosowaniu została powołana przez prezydenta Trumpa w maju po tym, jak prezydent bezpodstawnie oświadczył, że w ostatnich wyborach prezydenckich wzięło udział od 3 do 5 mln nielegalnych imigrantów.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

  1. Dawid
    Dawid 7 lipca, 2017, 21:35

    Cha cha oni zawsze maja wymowke! Czego sie boja ??? Chyba prawdy ze wiele osob glosowalo nie majac do tego prawa! I wlasnie te osoby nie chca byc ujawnione! Bo ja osobiscie sie zgadzam !

    Reply this comment
  2. Pit
    Pit 7 lipca, 2017, 22:56

    Dawid Trump chce uzyskac nie tylko informacje kto glosowal ale i na kogo glosowal po to by w 2020 wykorzystac te informacje swojej kampani wyborczej Znajac adresy nazwiska preferencje wyborcze poszczegolnych osob bedzie mogl na nich wplywac I obsadzac na wysokich stanowiskach tylko swoich A to juz zalatuje Pis i Rosja

    Reply this comment
    • diwron
      diwron 8 lipca, 2017, 22:31

      Lewactwo jak zwykle tożsame jest z oszustwem, głupotą i naiwnością. Oczywiście, że jak ktoś ma czyste ręce, to wszystko ujawni. Przegłosowane w IL automatyczna rejestracja wyborców to normalna zachęta do oszustw. Ja głosuję w Chicago ponad 15 lat i nikt nigdy nie prosił mnie o pokazanie voting card lub ID przed głosowaniem. Jak chcę pobrać z konta bankowego $10, to muszę okazać ID. To jest czysta komedia, a nie wybory.

      Reply this comment
      • Rysiu
        Rysiu 9 lipca, 2017, 16:42

        Och dziadziu, Romanie (podpisujacy sie teraz diwron).
        „voting card” to jest twoj wymysl i takie cos nie istnieje.
        ID nie musisz pokazywac, jesli pragniesz – ale musisz sie podpisac.
        Ciebie znaja w komisjach wyborczych i rozpoznaja po czarnej sukience i zawsze niezadowolonym ryju – ty jestes ksiadz.
        I ZAWSZE jesli dochodzi do oszustw w glosowaniu, republikanin jest na pierwszym miejscu – czy to jest ksiadz, polityk czy idiota…

        Reply this comment
  3. Dawid
    Dawid 8 lipca, 2017, 19:46

    Cha cha no wiekszej glupoty nie slyszalem !!!! Boja sie ujawnic bo wiedza jakie przekrety robili przy glosowaniu!.

    Reply this comment
  4. krzych
    krzych 9 lipca, 2017, 00:08

    A gdyby trump w przyszlosci oglosil sie dyktatorem to pierwsze co to pozbedzie sie tych co na niego nie glosowli.A jakbys byl obywatelem to znalbys prawa jakie obowiazuja w tym kraju Dawidzie.

    Reply this comment
  5. Anonim
    Anonim 9 lipca, 2017, 06:43

    Znam moje prawa i obowiazki! Miedzy innymi moim prawem i moim obowiazkiem jako obywatel jest udzial w glosowaniu! Przestanie pisac glupoty ze pozbedzie sie tych co na niego glosowali! Co roztrzela ich? A skad ty wiesz ze ja na niego glosowalem? A mimo to jestem za tym aby wybory byly jawne i zgodne z prawem! A tak nie bylo i tego sie boja!

    Reply this comment
  6. Pit
    Pit 9 lipca, 2017, 20:13

    Jawne wybory mamy w Rosji kto nie glosuje na Putina wpada pozniej przez przypadek pod samochod albo zostaje pobity w drodze do domu Republikanie przez ostatnie 50 lat straszyli ludzi rosjanami jako najwiekszy wrog Od pol roku nagle rosjanie nie sa tacy zli nawet moga byc naszymi przyjaciolmi

    Reply this comment
  7. Ezy
    Ezy 10 lipca, 2017, 08:50

    A teraz zastanówcie się uczciwie jak byście zareagowali, gdyby z taką propozycją wystąpił Obama.
    Trump domaga się ujawnienia na kogo obywatele głosowali, a przecież nie jest to potrzebne do udowodnienia, że głosowali (jak twierdzi) nielegalni. Jakiś cel w tym ma.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*