Illinois już wkrótce zakupi elektryczne samochody

Illinois już wkrótce zakupi elektryczne samochody

Raport Lee Enterprises donosi, że władze stanowe podpisały niedawno kontrakt wartości 1,6 mln dol. z dilerem aut z napędem elektrycznym. Dzięki temu tabor samochodowy stanu powiększy się o 60 pojazdów.

Nissan LEAF na stacji ładowania Freedom w Houston, Teksas fot. Mariordo./Wikimedia

Nissan LEAF na stacji ładowania Freedom w Houston, Teksas fot. Mariordo./Wikimedia

Anjali Julka, rzeczniczka Illinois Department of Central Management powiedziała, że jej agencja uznała zakup samochodów elektrycznych za bardziej korzystny dla podatników niż pojazdów z napędem tradycyjnym.

Okazuje się jednak, że program pilotażowy zakupu 15 samochodów elektrycznych, na który użyto funduszy federalnych, wykazał pewne ograniczenia. Baterie w tych pojazdach pozwalają na przejechanie maksymalnie 60 mil.

– Nasi inspektorzy pokonują często większe odległości, odbywając podróże służbowe z naszej siedziby w Springfield − przyznaje Jeff Squibb, rzecznik stanowego Departamentu Rolnictwa.

Wygląda na to, że z korzystania z elektrycznych samochodów urzędnicy Departamentu Rolnictwa na razie nie będą mogli korzystać. Chyba że na trasie Springfield-Chicago powstanie punkt ładowania akumulatorów.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*