Illinois jednym z najmniej bezpiecznych stanów

Illinois jednym z najmniej bezpiecznych stanów

Stan Lincolna znany jest z bicia rekordów, niekoniecznie takich, którymi można się poszczycić. Nie tylko mamy najwyższe podatki w kraju i najwięcej gubernatorów odsiadujących wyroki, lecz według najnowszego rankingu – jesteśmy również jednym z najmniej bezpiecznych stanów.

Portal finansowy WalletHub sporządził ranking najbezpieczniejszych stanów w USA, w którym Illinois zajęło słabe, bo aż 35. miejsce.

W badaniu porównano wszystkie 50 stanów pod względem 48 czynników wpływających na bezpieczeństwo, w tym np. poziomu bezrobocia czy statystyk dotyczących morderstw.

Choć nasz stan ma trzecią najwyższą liczbę stróżów prawa przypadających na jednego mieszkańca, w dół rankingu ciągnie nas liczba zabójstw – pod tym względem jesteśmy na szarym końcu (47 miejsce).

Najbezpieczniejszym stanem, według badania, jest Vermont, a tuż za nim Maine i Minnesota. Jeszcze bardziej niebezpieczne niż Illinois są Floryda, Teksas i Mississippi.

(jm)

fot.123RF Stock Photos

 

Categories: Chicago

Comments

 1. Basia
  Basia 6 czerwca, 2018, 13:52

  Sanktuarium City!!!!!

  Reply this comment
 2. krzych
  krzych 6 czerwca, 2018, 15:09

  Trump lubi taki jak ty Basiu.
  Poorly educated!

  Reply this comment
 3. Piotr
  Piotr 7 czerwca, 2018, 07:23

  Z tymi podatkami to taki fake news dla przypomnienia podatki stanowe od dochodu w Illinois to 4.95% Wisconsin 7.65% Minnesota 9.85% California 13.3% Arkansas 6.9% New York 8.82% itd wszystko jest na google

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*