Illinois? Fatalnie się tu mieszka

Illinois? Fatalnie się tu mieszka

Jak wykazał sondaż Instytutu Gallupa, co czwarty mieszkaniec Illinois  uważa, iż to najgorszy stan, w jakim można mieszkać. Rezydenci żadnego innego amerykańskiego stanu nie wyrażają takiej dezaprobaty co do miejsca życia. 

fot.James Cridland/Flickr/Alexrk2/Wikipedia/mindfrieze/Flickr

fot.James Cridland/Flickr/Alexrk2/Wikipedia/mindfrieze/Flickr

Na drugim miejscu za Illlinois uplasowały się Rhode Island  i Connecticut. Niezadowoleni mieszkańcy w każdym z tych stanów stanowią 17 procent populacji.

Justin McCarthy, autor artykułu opublikowanego w ubiegłym tygodniu na portalu www.gallup.com, uważa, że negatywne nastroje mieszkańców Illinois są wynikiem afer korupcyjnych, różnych skandali, dochodzeń oraz rezygnacji z urzędów wysoko postawionych polityków i dygnitarzy.

Jego zdaniem, z tych samych powodów mieszkańcy Illinois mają najmniejsze – w porównaniu z mieszkańcami innych stanów – zaufanie do swojego lokalnego rządu i trudno się im pogodzić z wysokością płaconych podatków.

Najbardziej zadowoleni z całokształtu warunków życia w swoich stanach są mieszkańcy Montany  i Alaski. W obydwu stanach zadowolenie wyraża aż 77 proc. respondentów. Na kolejnych wysokich pozycjach są: Utah – 70 proc., Wyoming – 69 proc. oraz Teksas i Hawaj – po 68 procent.

Sondaż został przeprowadzony w okresie od czerwca do grudnia ubiegłego roku, metodą wywiadu telefonicznegona około 600 dorosłych respondentach  mieszkających we wszystkich pięćdziesięciu stanach i Dystrykcie Kolumbii. Margines błędu wynosił 5 procent.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. zszokowany
  zszokowany 28 kwietnia, 2014, 17:50

  Bardzo dziwne. Jak to jest mozliwe, ze w tym „demokratycznym krolestwie” fatalnie sie mieszka. A dodatku jest to stan, w ktorym aktywnie dzialal „najslynniejszy” community organizer.

  Reply this comment
 2. osa
  osa 28 kwietnia, 2014, 19:17

  75% mieszkancow nie mysli tak zle o Illinois wiec nie jest tak tragicznie.

  Reply this comment
 3. Rysiu
  Rysiu 30 kwietnia, 2014, 20:50

  LOL.
  „Sondaż został przeprowadzony w okresie od czerwca do grudnia ubiegłego roku, metodą wywiadu telefonicznegona około 600 dorosłych respondentach mieszkających we wszystkich pięćdziesięciu stanach i Dystrykcie Kolumbii. Margines błędu wynosił 5 procent.” Kto jeszcze posiada telefon stacjonarny? http://crooksandliars.com/jon-perr/10-lessons-for-tea-baggers

  Reply this comment
 4. zszokowany
  zszokowany 30 kwietnia, 2014, 21:20

  LOL.Rysiu przeprowadz sondaż w dowolnym okresie roku, metodą wywiadu telefonicznegona około 600 dorosłych respondentach mieszkających we wszystkich pięćdziesięciu stanach i Dystrykcie Kolumbii. Pytanie sondazowe” Kto jeszcze posiada telefon stacjonarny?”Wez pod uwage 5% margines bledu.Powodzenia.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*