Illinois: Duckworth pokonała Kirka

Illinois: Duckworth pokonała Kirka

Zacięty wyścig o urząd senatora Stanów Zjednoczonych wygrała kongresmenka Tammy Duckworth. Demokratka pokonała dużą przewagą głosów republikańskiego senatora Marka Kirka. Duckworth uzyskała zdecydowaną przewagę – 61 proc. głosów do 34 proc. – już na początku wyborczej rozgrywki (przy głosach policzonych w 40 proc. okręgów) i stało się jasne, że jej przeciwnik nie zdoła już nadrobić różnicy.

Republikański senator Mark Kirk pogratulował zwyciężczyni i wyraził przekonanie, że będzie ona godną i silną przedstawicielką Illinois w Senacie USA. Życząc jej powodzenia podczas sprawowania urzędu dodał: „W USA więcej nas łączy niż dzieli”. Duckworth wyraziła uznanie dla senatora Kirka za jego służbę dla Illinois i USA. Zapewniła, że po objęciu urzędu przede wszystkim będzie reprezentować interesy klasy średniej. Podziękowała wyborcom, stronnikom politycznym i starszemu rangą senatorowi z Illinois Richardowi Durbinowi za wspieranie jej kampanii wyborczej.

Wygrana Duckworth wzmacnia obecność demokratów w Senacie USA, którzy w toku kampanii wyborczej dążyli do uzyskania przewagi liczebnej w izbie wyższej. (ao)

Na zdj. senator Mark Kirk i Tammy Duckworth  fot.senator Mark Kirk Facebook/Michael Reynolds/EPA

Categories: Chicago, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*