Illinois. DREAM Act podpisany

Gubernator stanu Illinois Pat Quinn podpisał dziś ustawę umożliwiającą młodym  nielegalnym imigrantom korzystanie z prywatnego funduszu stypendialnego  i podejmowanie nauki na studiach wyższych.

fot. Illinois DREAM Act ułatwi młodym nielegalnym imigrantom dostęp do edukacji

Na mocy ustawy utworzony zostanie nadzorowany przez stanową komisję i finansowany ze środków prywatnych fundusz „Illinois DREAM Fund”. Posłuży on m.n. jako źródło finansowania stypendiów dla nielegalnych studentów oraz szkoleń dla doradców uniwersyteckich i kierowników działów rekrutacji w zakresie perspektyw edukacji młodych ludzi nie mających legalnego pobytu w USA.

DREAM Act przyjęty przez władze Illinois zdecydowanie różni się od federalnej wersji ustawy o tej samej nazwie. W przeciwieństwie do federalnej legislacji, stanowa wersja DREAM Act stwarza tylko ułatwienia w podejmowaniu nauki przez nieleganych imigarntów, którzy zostali przywiezieni do USA jako małe dzieci. Illinois DREAM ACt nie daje im jednak szansy na legalizację pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych. Legislatura stanowa nie ma uprawnień do podejmowania decyzji w kwestii federalnych przepisów imigracyjnych.

IN

Zobacz: Imigranci w Illinois świętują. Przeszedł DREAM ACT, przepadł “Secure Communities”

Zobacz także wideo z dzisiejszej uroczystości

Categories: Chicago, Polecamy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*