Ile kosztuje licencja na uprawę marihuany? Mimo ceny, chętnych nie brakuje

Ile kosztuje licencja na uprawę marihuany? Mimo ceny, chętnych nie brakuje

Już wiosną 2015 r. pacjenci leczący się marihuaną, będą mogli kupić ją legalnie w 60 punktach dystrybucyjnych w stanie Illinois. Zainteresowanie uprawą konopi spore, mimo wysokiej ceny licencji uprawniającej do hodowli.

W stanie Illinois powstanie 21 farm zajmujących się uprawą konopi indyjskich oraz przynajmniej 60 ośrodków sprzedaży medycznej marihuany. Nie wiadomo jeszcze, jak wiele punktów sprzedaży będzie otwartych w Chicago. Do tej pory wpłynęło 211 podań o licencję na uprawę i dystrybucję kontrowersyjnego lekarstwa. Licencja na uprawę kosztuje 200 tys. dol., a na sprzedaż marihuany – 30 tys. dolarów.

Chętni muszą sprostać rygorystycznym warunkom stawianym przez władze stanowe. Właściciele i pracownicy ośrodków produkcyjnych i dystrybucyjnych muszą być niekarani. Budynek, w którym marihuana ma być hodowana, składowana i sprzedawana musi znajdować się w odległości przynajmniej tysiąca stóp od najbliższej szkoły, lub przedszkola. Musi być również wyposażony w nowoczesne systemy nawadniające, oświetleniowe i systemy wentylacyjne. Właściciel będzie zobowiązany do zadbania o bezpieczeństwo, w tym także o ochronę – medyczną marihuanę można będzie kupić wyłącznie za gotówkę.

Receptę na marihuanę może wystawić w Illinois tylko licencjonowany lekarz. Do tej pory w naszym stanie wnioski o kartę pacjenta złożyło ponad 8 tys. osób. Lista chorób leczonych marihuaną obejmuje 40 pozycji; wśród nich znajdują się choroby nowotworowe, AIDS, zaćma, żółtaczka typu C, artretyzm, choroba Alzhaimera i Parkinsona, stwardnienie rozsiane i syndrom Touretta.

Marijuana Policy Project – instytucja zajmująca się lobbingiem na rzecz legalizacji marihuany ocenia, że liczba leczonych marihuaną  pacjentów nie przekroczy w Illinois 10 tysięcy. Każdy posiadacz karty pacjenta będzie mógł kupić 2,5 uncji marihuany raz na dwa tygodnie. Sprzedawana marihuana będzie produktem o wysokiej jakości i potencjale.

Zarówno producenci, hodowcy, jak i pacjenci z niecierpliwościa czekają na ostateczne decyzje władz; tych należy spodziewać się wiosną.

(gd)

fot.Daniel Karmann/EPA

Categories: Chicago

Comments

 1. Mikołaj
  Mikołaj 5 grudnia, 2014, 03:46

  TK w Polsce zasygnalizował ze rząd ma sie zając legalizacja marihuany leczniczej, kiedy można spodziewać sie podjęcia działań w tej sprawie, tysiące pacjentów czeka na konkrety.
  USA i Europa legalizują lecznicza marihuanę, czyżby u nas blokowały prace koncerny farmaceutyczne ?

  Reply this comment
  • Michał
   Michał 5 grudnia, 2014, 03:53

   W Polsce legalizację blokują Policja, Sądy, Prokuratura i Ministerstwo Zdrowia

   Reply this comment
   • DBK
    DBK 5 grudnia, 2014, 12:51

    Pewne osoby maja grubo smarowane zeby do legalizacji nie doszlo poczawszy od producentow dopalaczy a skonczywszy na ,,biznesmenach” stojacych nad srodowiskami pseudokibicowskimi, ktorzy daja im maczane gowno do pchania na kilogramy i nabijania im kabzy majac przy tym czyste rece.

    Reply this comment
 2. Magda B
  Magda B 5 grudnia, 2014, 03:51

  Kiedy u nas zalegalizują marihuanę lecznicza ? Sejm jak najszybciej powinien zacząć działać, ludzie chorzy na raka umierają, w kolejce do leczenia czeka sie miesiącami, badania WHO potwierdzają skuteczność leków na bazie marihuany licznymi badaniami, pacjenci w Europie zachodniej i USA msie lecza a u nas ktoś bierze w łapę od firm farmaceutycznych i blokuje zmiany prawa.
  Pomyślcie o chorych a nie o swoich portfelach i zalegalizujcie.
  To skuteczne lekarstwo

  Reply this comment
 3. Marek
  Marek 5 grudnia, 2014, 04:26

  Legalizacja medycznej marihuany w Polsce! Zróbmy to wreszcie, dajmy ulżyć chorym!

  Reply this comment
  • mahon
   mahon 5 grudnia, 2014, 04:39

   ogarnij sie. polska to religijny folwark watykanu. dewizja tej religii jest wieczna męka i cierpienie na ziemi, aby w wyimaginowanym niebie miec lepsze miejsce. wiec cierp z bolu, ewentualnie nabijaj kase koncernom farmaceutycznym lub dilerom, tylko pamietaj ze jak sobie w bolu ulzysz samodzielnie i skutecznie, to zbawienie cie ominie.

   Reply this comment
   • Ratio
    Ratio 5 grudnia, 2014, 10:50

    Pieprzysz jak potłuczony. Co ma do tego religia chrzescijańska? Rastafari też jest religią chrzescijańską. Jakieś powiązanie jest. Nie chodzi o kościół tylko rząd, który jest już przestarzały. Polska powinna na Wiejskiej zaśpiewać „Wymienię Cię na lepszy model”. Ci z trzody w końcu skończą w ziemi i przyjdą nowe świnie, a z nimi racjonalniejsze poglądy względem polityki narkotykowej.
    Religijny folwark.. tak kur*@, Franek z Watykanu pewnie zabrania, zastanów się.

    Reply this comment
    • honor i ojczyzna
     honor i ojczyzna 5 grudnia, 2014, 12:08

     Mysle, ze kolega powyzej nie ma nic do chrzescijanstwa. Kosciol rzymsko katolicki z nim ma nie za wiele wspolnego. Legalna bandytka i to od zarania organizacji. Polecam chocby kronike wielkopolską, ladnie pokazuje jakie wały odstawiali. Nie mowiac juz o zapewnianiu sobie przychylnosci panstw zasadzajac na tronach calej europy papieskich bekartów. I tak juz przeszlo 1500 lat. Poza tym z religijnego punktu widzenia marijhuana powinna byc legalna. Co Bog dal, czlowiek niech nie odbiera.

     Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*